Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Ile róż jest w twoim bukiecie? Ich liczba ma konkretne znaczenie
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.02.2024 16:03

Ile róż jest w twoim bukiecie? Ich liczba ma konkretne znaczenie

Ile róż jest w twoim bukiecie?
Ile róż jest w twoim bukiecie?, fot. Canva

Już niedługo odbędą się wyczekiwane przez zakochanych walentynki. W tym wyjątkowym dniu bardzo częstym prezentem jest bukiet kwiatów, w tym zwłaszcza róż. Okazało się, że w tym podarunku bardzo duże znaczenie ma nie tylko ich kolor, ale również liczba, która może przynosić szczęście lub pecha.

Co oznacza określona liczba róż w bukiecie?

Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do symboliki kwiatów, z którą związany jest nie tylko ich gatunek, ale również kolor. Okazuje się, że równie istotna jest także liczba kwiatów, jakie znajdą się w ofiarowywanych bukiecie.

Podstawowa reguła mówi, że nieparzysta liczba kwiatów ma przynosić osobie obdarowywanej szczęście, natomiast parzysta wręcz przeciwnie — może przyczynić się do pecha. Istnieje jednak mnóstwo różnych kombinacji, które mają bardzo unikalne znaczenie. Przed walentynkami warto dokładnie przeczytać nasz poradnik i sprawdzić, co najlepiej wręczyć swojej drugiej połówce.

bukiet róż 2.jpg
Co oznacza określona liczba róż w bukiecie?, fot. Canva
Polka wzięła ślub z Egipcjaninem i przeszła na islam. Jej słowa o randkowaniu zaskoczą niejedną osobę Co uszczęśliwia Raka, Barana i Pannę? Każdy znak zodiaku lubi coś innego. To podkręci twoje Walentynki

Co oznacza bukiet składający się z 3, 4, 5, 8 lub 10 róż?

Najmniejszym bukietem, który stosunkowo często wręcza się w ramach drobnego upominku, jest ten składający się z trzech róż. Okazuje się, że taki prezent ma symbolizować miłosne uczucie i być namacalną formą wyznania “kocham Cię”. Z kolei bukiet z czterech róż powinien być wręczany tylko z powodu konkretnej rocznicy. W innym przypadku może przynieść pecha.

Kolejną częstą kombinacją jest bukiet z pięciu róż, który ma świadczyć o głębokich uczuciach wręczającego prezent. Jeżeli otrzymasz taki podarunek wiedz, że jesteś dla tego człowieka bardzo ważną osobą. W przypadku ośmiu róż symbolika jest podobna, jak przy liczbie cztery — jeżeli nie jest on wręczany z powodu konkretnej rocznicy i upamiętnienia czasu, może nieść ze sobą złą wróżbę.

Jedynym przykładem bukietu z parzystą liczbą róż, który nie przynosi nieszczęścia, jest ten składający się z 10 kwiatów. W tym przypadku mowa o ogromnym szacunku, oddaniu i wierności obdarowywanej osobie.

Jakie znaczenie ma wręczenie bukietu z 15, 17, czy 100 róż?

Większą kombinacją jest już bukiet składający się z 15 róż. W tym wypadku może to oznaczać chęć skruchy i żalu za popełnione błędy. Taki prezent jest idealny na przeprosiny i może być formą zadośćuczynienia. Inną okazją mogą być również 15. urodziny, czy rocznica.

Z kolei bukietu z 17 róż, oprócz uczczenia liczby 17, może również symbolizować chęć złożenia danej osobie życzeń szczęścia i pomyślności, a także powodzenia w dalszym życiu.

Warto tutaj również wspomnieć o znaczeniu jednej róży. Taki upominek może oznaczać między innymi miłość od pierwszego wejrzenia albo miłość, która nie gaśnie wraz z upływem lat. Równie piękne znaczenie ma bukiet 100 róż, który oznacza uczucie trwające aż do 100 lat. 

Ciekawym przykładem symboliki liczby róż w bukiecie jest również liczba 25. Taki prezent powinno się wręczać w ramach gratulacji. Z kolei 13 róż może być sposobem na podziękowanie za naszą przyjaźń, a 40 deklaracją szczerej miłości.

bukiet róż 1.jpg
Co oznacza bukiet składający się z 15, 17, czy 100 róż?? fot. Canva
Tagi: Walentynki