Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Najnowszy trend na siłowni. Bawi, a potrafi zdziałać cuda
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 23.02.2024 13:35

Najnowszy trend na siłowni. Bawi, a potrafi zdziałać cuda

Ćwiczenie
Canva, @kali.ot/ Ćwiczenie, które wielu bawi, a potrafi zdziałać cuda

Na mediach społecznościowych pojawił się nowy trend stosowany na siłowni. Zaczęły go stosować największe influencerki fitness. Ćwiczenie wygląda dziwnie i nietypowo, ale znacząco wzmacnia układ ruchu. Sprawdźcie sami, jak ja zrobić. 

Siłownie są najpopularniejsze w styczniu

W styczniu sale treningowe, baseny oraz kluby fitness zawsze pękają w szwach od osób pragnących zmienić swoje podejście do ćwiczeń w ramach postanowień noworocznych. Niestety, nie wszyscy są odpowiednio przygotowani do podjęcia aktywności fizycznej. Wiele osób, nie mając doświadczenia, nie potrafi posługiwać się sprzętem czy maszynami w siłowniach. Zdarza się, że zabawne filmy ukazujące amatorów w roli głównej stają się viralami w sieci.

Rozpocznij biegową przygodę z GO Sport. Z okazji Dnia Kobiet marka przygotowała wyjątkową promocję

Trend na siłowni z TikToka

Ostatnio w mediach społecznościowych hitem staje się nowy trend. Jest to niekonwencjonalny sposób korzystania z maszyny na siłowni, a konkretniej z bieżni do biegania. Okazuje się, że zaczęto na niej chodzić tyłem! Mimo że ćwiczenie może być interpretowane różnie, niekoniecznie oznacza brak wiedzy w zakresie sportu czy bezpieczeństwa na siłowni. 

W ostatnim czasie filmy prezentujące ten nietypowy sposób treningu zdobywają największą popularność na TikToku. Chociaż może to wydawać się dziwne, takie ćwiczenie ma swoje konkretne cele i zastosowanie.  

@kali.ot THE BEST THING YOU CAN DO TO STRENGTHEN YOUR KNEES ➡️ walking backwards 🚶‍♀️from an occupational therapist 💪🩺 #CapCut #occupationaltherapy #knees #kneestrength #kneerehab #kneeworkout #legworkout #treadmill #walking #walkbackwards ♬ This Is How We Do It - Montell Jordan

Jakie korzyści przynosi chodzenie tyłem na bieżni?

Chodzenie tyłem na bieżni dąży do wzmocnienia kolan i złagodzenia bólu stawów. Mniej zadziała jako ćwiczenie na utratę wagi czy poprawę wydolności. Głównym celem jest wsparcie układu ruchu, a nie redukcja masy ciała. Technika biegania lub chodzenia tyłem jest często zalecana dla osób przechodzących rehabilitację po kontuzjach stawów biodrowych, pachwinowych lub zwichnięciach stawu skokowego. Osoby bardziej zaawansowane mogą również wykonywać ćwiczenia wstecz po schodach, korzystając między innymi ze stepperów dostępnych na siłowni. 

@kali.ot, znana influencerka na TikToku, przypomniała o licznych korzyściach regularnego chodzenia na bieżni tyłem. Szczególnie chwali efekty tej formy aktywności, podkreślając, że sama od dłuższego czasu praktykuje to ćwiczenie. Zauważa czasem zdziwione spojrzenia osób ćwiczących obok niej, jednak nie zwraca na nie uwagi, gdyż priorytetem dla niej jest zdrowie. W jednym ze swoich filmów podkreśliła, że chodzenie tyłem wzmacnia mięśnie, których zwykle się nie używa, co znacząco poprawia stabilność kolan i minimalizuje ryzyko przyszłych urazów i kontuzji.

Bieganie
(fot. Canva)
Tagi: ćwiczenia
Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę