Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Czego unikać po 50. roku życia? Te modowe błędy mogą dodać ci nawet 10 lat
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 11.09.2023 11:10

Czego unikać po 50. roku życia? Te modowe błędy mogą dodać ci nawet 10 lat

philipimage/Canva, Czego unikać po 50. roku życia
Fot. philipimage/Canva, Czego unikać po 50. roku życia

Moda może nas zdobić, ale również szpecić. Szczególnie jeśli decydujemy się na elementy garderoby, które dodają nam lat. Kobiety po 50. roku życia powinny na to szczególnie uważać. Jest bowiem sporo dodatków, które wyraźni postarzają je o dobre 10 lat. Nie możemy na to pozwolić. Oto, czego należy unikać, jak ognia.

Modowe wpadki po 50-tce

Moda stwarza wiele możliwości, ale również zastawia na nas pułapki. Trzeba ich jednak sprytnie unikać, dzięki temu nasza sylwetka będzie dobrze się prezentować, a do tego odejmiemy sobie kilka lat. Są jednak dodatki, które mogą sprawić, że będziemy wyglądać znacznie gorzej.

Należą do nich z pewnością ubrania zachowane w intensywnych kolorach i pokryte np. dużymi kwiatami. Nie odejmą nam one lat, a jedynie sprawią, że będziemy odbierane jako znacznie starsze.

Do czajnika dodaj jeden produkt i zagotuj wodę. Mało kto zna ten prosty i tani sposób na pozbycie się kamienia

Czego nie wkładać na siebie po 50. roku życia?

Liczy się nie tylko kolorystyka, ale również proste fasony. Zbyt ciemne, przygaszone barwy, połączone z mocnymi kolorami z pewnością dodadzą nam lat. Bezpieczniej jest wybierać stonowane odcienie z lekkim twistem, czyli jednym mocniejszym kolorem. Warto też zastosować się do zasady maksymalnie trzech barw w jednej stylizacji.

Opłaca się również bacznie śledzić trendy w modzie. Podążanie z duchem czasu z pewnością odejmie nam kilka lat. Należy jednak uważać, gdyż niektóre elementy garderoby zarezerwowane są jedynie dla bardzo młodych osób i po 50. roku życia mogą nam dodać jedynie śmieszności.

Tym dodatkom mówimy stanowcze nie!

Jest też lista dodatków, które kompletnie nie sprawdzą się, gdy osiągniemy 50 lat. Warto do nich dodać naszyjniki z pereł, które zdecydowanie dodają lat. Do tego z pewnością kolorowe długie koraliki też nie będą trafionym pomysłem.

Wszelkiego rodzaju broszki, raczej odpadają. Postaw na elegancki minimalizm z nutką szaleństwa, a zobaczysz, że doda ci to świeżości.