Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Do czajnika dodaj jeden produkt i zagotuj wodę. Mało kto zna ten prosty i tani sposób na pozbycie się kamienia
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 09.09.2023 07:58

Do czajnika dodaj jeden produkt i zagotuj wodę. Mało kto zna ten prosty i tani sposób na pozbycie się kamienia

SolStock/Canva, Jak pozbyć się kamienia w czajniku?
Fot. SolStock/Canva, Jak pozbyć się kamienia w czajniku?

Kamień w czajniku pojawia się dosyć często. Odpowiada za niego twarda woda, w której znajdują się minerały. Osadzają się one wówczas w czajniku podczas gotowania. Jak zatem walczyć z kamieniem, który może mieć negatywny wpływ na sprzęt? Ten sposób kompletnie cię zaskoczy.

Dlaczego kamień w czajniku jest szkodliwy?

Zacznijmy od tego, że kamień w czajniku sprawia, że sprzęt może ulec zniszczeniu. Osadza się on wówczas na grzałce i może nadmiernie obciążać urządzenie, co po dłuższym czasie sprawia, że całkowicie przestaje działać.

Warto także wspomnieć, że zużywa on wówczas więcej energii. Szacuje się, że nawet średnio o 12% przy jednym grzaniu. Co oczywiście ma bezpośredni wpływ na rachunki.

Zregeneruj stopy po lecie. Domowe maseczki wykonasz z zaledwie 3 składników, a efekt wprawi cię w osłupienie

Czajnik bez kamienia i osadu

Warto zatem chociaż raz w miesiącu usuwać uporczywy osad. Nawet jeśli nie mamy twardej wody, może się on pojawić w naszym czajniku. W sklepach i drogeriach znajdziesz kapsułki przeznaczone stricte do usuwania tego problemu z wnętrza urządzenia.

Po co jednak przepłacać, skoro ten napój ma w domu większość Polaków. Świetnie sprawdza się na imprezach, a do tego ma ukryte supermoce.

Kamień w czajniku
Fot. Aleksandra Selivanova/Canva, Kamień w czajniku

Jak skutecznie usunąć kamień z czajnika?

Mowa oczywiście o coli, która skutecznie usuwa kamień. Może wydawać się zabawne, ale naprawdę działa. Wystarczy wlać szklankę napoju do czajnika, dodać trochę wody i całość zagotować. Odstaw urządzenie na 30 minut, a następnie opróżnił jego zawartość.

Następnie zagotuj kilka razy czystą wodę, a cały kamień zniknie w okamgnieniu. Pamiętaj, aby za każdym razem wylać płyn do zlewu i dolać nowego. Wnętrze sprzętu będzie wyglądać jak nowe.

Wypróbujesz go w swoim domu?