Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Czym jest "trójkąt śmierci" na twarzy? Zwykłe wyciśnięcie pryszcza może skończyć się dramatycznie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 13.04.2023 19:39

Czym jest "trójkąt śmierci" na twarzy? Zwykłe wyciśnięcie pryszcza może skończyć się dramatycznie

kobieta
SHVETS Production/Pexels

Trójkąt śmierci na twarzy to pojęcie stosunkowo "stare", ale wciąż obce dla dużej części kobiet. Warto wiedzieć jednak, gdzie się znajduje, by uniknąć przykrych konsekwencji, jakie możemy odczuć w wyniku nieprawidłowego dbania o higienę skóry. 

Gdy na naszej twarzy pojawia się nieestetycznie wyglądająca krostka, pierwszą naszą myślą jest to, by jak najszybciej się jej pozbyć. Wyciskanie nie jest jednak najlepszym pomysłem- zwłaszcza, jeśli znajduje się ona w rejonie trójkąta śmierci. 

Trójkąt śmierci na twarzy. Gdzie się znajduje?

Pojęcie trójkąta śmierci na twarzy powszechne było już w XIX w. Niewielu z nas potrafiłoby jednak wskazać konkretne jego umiejscowienie. Warto nadrobić tę wiedzę, bo okazać się może ona przydatna podczas samodzielnego pozbywania się niedoskonałości skóry. 

Podstawą trójkąta jest linia znajdująca się pomiędzy dolną a górną wargą, rozciągająca się od obu kącików ust. Po połączeniu ich równymi liniami z wierzchołkiem w postaci szczytowego punktu naszego nosa, wytworzy nam się umowna figura geometryczna.

Iris Apfel przełamuje stereotypy i bawi się modą. Oto historia 102-letniej projektantki

Uwaga na trójkąt śmierci na twarzy

W rejonie trójkąta śmierci na twarzy pojawiać się mogą opryszczki, krostki lub różnego rodzaju inne niedoskonałości skóry, które wprost kuszą, by jak najszybciej się nimi “zająć”. Dermatolodzy przestrzegają jednak przed samodzielnym usuwaniem zniekształceń, zwłaszcza w zasięgu wspomnianej figury

Żyła twarzowa, górna, dolna i kątowa odprowadzają krew do zatoki jamistej, zakażenie powstałe w wyniku doprowadzenia do małego nawet krwotoku może skutkować poważnymi konsekwencjami, mogącymi prowadzić nawet do śmierci

Niebezpieczeństwa związane z trójkątem śmierci na twarzy

Infekcja może wydawać się nam błaha, możemy ją nawet zbagatelizować. Igranie z trójkątem śmierci na twarzy może jednak skończyć się zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych, a nawet ropieniem mózgu

Nasza ignorancja może skutkować też zakrzepowym zapaleniem zatoki jamistej, które rozwinąć się może nawet w ciągu jednej doby. Nie należy więc lekceważyć zaleceń dermatologów i nie ryzykować wyciskaniem pryszczy bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. 

Zobacz zdjęcia: 

Projekt bez tytułu.jpg
fot. pexels.com

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Jak ubrać się na wesele? Eksperci doradzają i punktują, z czego warto zrezygnować
wesele
Sezon weselny już niedługo rozpocznie się na dobre. Jeżeli wiesz, że jesteś zaproszona i zastanawiasz się, jaką sukienkę na siebie włożyć, to już masz odpowiedź. Eksperci ocenili, jak warto ubrać się na wesele w 2023 roku.Wybór odpowiedniej kreacji na wesele wbrew pozorom wcale nie należy do łatwych zadań. Całe szczęście z pomocą przychodzą eksperci, którzy ocenili, co będzie królować w tym sezonie, a czego pod żadnym pozorem nie można na siebie założyć. 
Czytaj dalej
Mity na temat pielęgnacji włosów. Obalamy najpopularniejsze z nich
włosy
pixelshot, canva.com
W internecie roi się od niesprawdzonych porad na temat pielęgnacji włosów. To, co działa u jednej osoby, nie musi się sprawdzić u innej. Poprawna włosowa rutyna powinna jednak niezmiennie składać się ze skutecznych kosmetyków, wypełnionych odżywczymi witaminami i składnikami aktywnymi. Zamiast kierować się niepewnymi metodami, wybierz więc kosmetyki indywidualnie dopasowane do potrzeb Twoich włosów, biorąc udział w akcji Garniera „Satysfakcja Gwarantowana”.Nie od dziś wiadomo, że ile użytkowników internetu, tyle różnych teorii – również tych na temat pielęgnacji włosów. Co zrobić, aby nie dać się nabrać i nie paść ofiarą włosowych mitów? Znajdź swój własny przepis na zdrowe i piękne włosy dzięki nowym produktom pielęgnacyjnym SUPER DUO z gamy Fructis! A z jakimi mitami na temat pielęgnacji włosów najczęściej się spotykamy? Poniżej kilka z nich.
Czytaj dalej