Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > "Diabeł ubiera się u Prady" z kontynuacją. Kto zagra i co czeka widzów? Znamy szczegóły
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 09.07.2024 16:43

"Diabeł ubiera się u Prady" z kontynuacją. Kto zagra i co czeka widzów? Znamy szczegóły

Diabeł ubiera się u Prady
fot. mat. prasowe

Powstaje kontynuacja kinowego hitu “Diabeł ubiera się u Prady”. Kiedy ją zobaczymy i o czym będzie?

O czym jest "Diabeł ubiera się u Prady"?

“Diabeł ubiera się u Prady” (sfabularyzowana wersja bestsellera Lauren Weisberger o tym samym tytule) odniósł wielki sukces i przy budżecie 35 milionów dolarów zarobił ponad 326 mln. Otrzymał dwie nominacje do Oscara i nagrodzony został Złotym Globem. 

Fabuła pokazuje życie zagubionej dziewczyny w amerykańskim świecie mody, która marzy o pracy w prestiżowym magazynie. Bohaterce udaje się dostać wymarzoną posadę, tyle że nie w dzienniku, a w luksusowym piśmie “Runway”. Kwalifikuje się na stanowisko asystentki redaktor naczelnej, Mirandy Priestly (inspiracja Anną Wintour).

Praca jednak nie okazuje się łatwa, bo jej szefowa to kobieta z piekła rodem. Jej rolę odgrywa oczywiście Meryl Streep, a w główną bohaterkę wciela się Anne Hathaway.

GUCCI. Historia włoskiego domu mody. Kontrowersje, ciekawostki i hity z nowej kolekcji Nadciąga inwazja butików luksusowych marek w Polsce. Otwierają kolejni giganci. A co z Chanel?

"Diabeł ubiera się u Prady" z kontynuacją. Kiedy premiera?

Film swoją premierę miał 18 lat temu. Teraz czeka nas jego kontynuacja, która ma trafić do odbiorców w ciągu dwóch lat.

Zagraniczna prasa donosi, ze ponownie zobaczymy Meryl Street w roli Mirandy oraz Emily Blunt odgrywającą rolę Emily Charlton. Na dany moment jeszcze nie wiadomo czy zagra Anne Hathaway. Aktorka w kwietniu tego roku zapewniała w jednym z wywiadów, że druga część tego filmu nie powstanie, a jeśli miałaby zostać nakręcona, to nic jej na ten temat nie wiadomo.

Warto przypomnieć, że “Diabeł…" kończy się odejście Anne z “Runwaya”, a więc jej nieobecność może być jak najbardziej zrozumiała. 

O czym będzie druga część filmu?

Serwis “Puck” spekuluje, że kontynuacja “Diabeł ubiera się u Prady” może ukazywać Mirandę w końcówce jej kariery zawodowej i upadającą branżę wydawnictwa drukowanego. 

Miranda chcąca ratować ten rynek będzie zmuszona skontaktować się ze swoją byłą asystentką, Emily Charlton, która jest wpływową dyrektorką ogromnego holdingu mającą pod opieką znane marki. 

Mający prawa do filmu Disney dał możliwość wybrania producentce nowej scenarzystki, jednak ta postawiła na Carę McKenny autorkę pierwszej fabuły. 

Tamta część filmu była adaptacją książki Lauren Weisberger z 2003 roku o tym samym tytule co film. Jednak filmowy sequel nie będzie opierał się na durgiej części z 2013 roku: Zemsta ubiera się u Prady: Diabeł powraca". 

Producenci chcą ukazać współczesny świat mody. Przez ostatnie 11 lat wiele się zmieniło. Są inne trendy, prasa rządzi się nowymi prawami, pojawiły się nowe gwiazdy wybiegów, a influencerzy zajmują szczególne miejsce w szeregu. Krótko mówiąc – tamta epoka branży dobiegła już końca. 
 

5f25746fc4ff0cab4fedc6a0d0cdf335.jpg
‘’Diabeł ubiera się u Prady'' fot. mat. prasowe 
220268_3.1.jpg
‘’Diabeł ubiera się u Prady'' fot. mat. prasowe 
1.webp
‘’Diabeł ubiera się u Prady'' fot. mat. prasowe 
diabel-ubiera-sie-u-prady-o-czym-bedzie-druga-czesc-ksiazki.jpeg
‘’Diabeł ubiera się u Prady'' fot. mat. prasowe 
powstanie-serial-na-podstawie-filmu-diabel-ubiera-sie-u-prady.jpeg
‘’Diabeł ubiera się u Prady'' fot. mat. prasowe