Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Zregeneruj stopy po lecie. Domowe maseczki wykonasz z zaledwie 3 składników, a efekt wprawi cię w osłupienie
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 08.09.2023 13:14

Zregeneruj stopy po lecie. Domowe maseczki wykonasz z zaledwie 3 składników, a efekt wprawi cię w osłupienie

knape/Canva, Pielęgnacja stóp
Fot. knape/Canva, Pielęgnacja stóp

Lato sprawia, że stopy zdecydowanie częściej są na widoku. Wpływa to również na dodatkowe uszkodzenia, otarcia czy przesuszenia. Odpowiadają za to czynniki zewnętrzne takie jak słona, morska woda, piasek, czy drobne kamyczki znajdujące się na chodniku. Warto zatem zadbać o stopy i dać im ukojenie. Te domowe maseczki są na to świetnym lekarstwem. Nie uwierzysz, z jakich składników je zrobisz.

Zadbane stopy po okresie letnim

Okres letni dobiega końca. Za chwilę przeskoczymy w kryte buty. Warto zatem przygotować nasze stopy na zmianę klimatu i środowiska, w którym będą się znajdować przez najbliższe miesiące. Przewiewne buty zostaną schowane do szafy, ale to nie znaczy, że stopy będą cierpieć tego powodu.

Warto zapewnić im regenerację po dużej ekspozycji na czynniki zewnętrzne. Dzięki temu przez cały rok będą prezentować się pięknie.

Nie do wiary, co kryje się w poduszce. Po 2 godzinach woda przybrała dziwny kolor, a z wnętrza "jaśka" coś wypłynęło!

Wykorzystaj produkty z kuchni

Te maseczki domowej roboty pomogą wam odbudować skórę na stopach. Większość z potrzebnych produktów znajduje się w lodówce. Jedna z nich sprawi, ze stopy staną się gładkie i miękkie w dotyku. Druga zaś daje ukojenie po wyczerpującym dniu, kiedy stopy zostały mocno wyeksploatowane.

Trzecia działa trochę jak peeling. Można zatem ze spokojem wykorzystać wszystkie trzy maski, nawet jedna po drugiej.

Jak zrobić domowe maseczki, które zregenerują stopy?

Zacznijmy od maseczki peelingującej. Dzięki temu przygotujesz stopy do pozostałych zabiegów. Musisz zaopatrzyć się w płatki owsiane i jogurt naturalny. Zadbaj o to, aby proporcja między tymi składnikami była taka sama. Połącz je ze sobą, a następnie nałóż na stopy i wykonaj delikatny masaż. Pozostaw na 20 minut i dokładnie spłucz.

Później możesz wybrać maseczkę dostosowaną swoich aktualnych potrzeb. Jedna daje ukojenie, druga zaś głęboko nawilża.

Do zrobienia kosmetyku regenerującego wykorzystaj 100 g twarogu, 4 łyżki jogurtu naturalnego i trochę cytryny. Wymieszaj i nałóż na uprzednio przygotowane stopy. Po 20 minutach zmyj całość pod ciepłą wodą.

Natomiast maseczka dla zmęczonych stóp, ma za zadanie pobudzić krążenie. Zatem trzeba wykorzystać świeżą mięte i pół szklanki mleka. W garnuszku zagrzewamy płynną część domowego kosmetyku, a następnie zalewamy nią liście mięty. Wszystko razem należy zaparzyć, a po przestygnięciu trzeba nałożyć całość na skórę stóp. Po 20 minutach poczujesz wyraźną ulgę.