Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Dwie polskie perełki. Balsamy brązujące, które mają świetny skład i nie kosztują fortuny
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 08.07.2024 22:38

Dwie polskie perełki. Balsamy brązujące, które mają świetny skład i nie kosztują fortuny

None

Wygrywają niemalże wszystkie rankingi i są najczęściej wybierane jako alternatywa zdrowego opalania. 

Bezpieczne opalanie

Podczas kąpieli słonecznych warto pamiętać o:

 • nawadnianiu organizmu, 
 • robieniu przerw w opalaniu, 
 • stosowaniu kosmetyków do opalania z filtrami przeciwsłonecznymi,
 • chronieniu znamion i pieprzyków przed słońcem, 
 • unikaniu opalania w najbardziej słonecznych godzinach.
   
Przyśpiesza i przedłuża opaleniznę. Ten krem to must have na plażę Ranking samoopalaczy. Wybraliśmy najlepsze z najlepszych. Już od 19,99 zł

Kosmetyki samooplające

Samoopalacze i kosmetyki brązujące są bardzo bezpieczne w przeciwieństwie do opalania na słońcu.

Takie produkty są dobrą alternatywą dla osób, które nie przepadają za kąpielami słonecznymi, mają uczulenie na słońce, nie mają czasu na opalanie lub mają bladą skórę, która bardzo ciężko się opala. Wtedy z pomocą przychodzą takie kosmetyki, które są dużo lepszym rozwiązaniem niż solarium. 

Obecnie na rynku jest ogromny wybór takich produktów w postaci nie tylko kremów i balsamów, ale także pianek, mgiełek, a nawet chusteczek brązujących. Najważniejsze w kosmetykach brązujących jest to, że pozwalają cieszyć się piękną zdrową opalenizną bez szkodliwego działania promieni słonecznych. Tego typu produkty nie tylko nadają kolorytu skórze, ale także ją nawilżają, pielęgnują i działają ochronnie. 

Jakie balsamy brązujące są najlepsze na polskim rynku?

Przedstawiamy wam dwa brązujące balsamy polskich marek, które są najwyżej oceniane w internecie i najczęściej wybierane. Pamiętajcie, zanim je nałożycie, najpierw należy dokładnie skórę oczyścić peelingiem.

Pierwszy balsam pochodzi od marki polskiej Mokosh z siedzibą pod Warszawą. Jest wielkim faworytem wśród internautów. Ma w składzie innowacyjny składnik MelanoBroznce, który opala skórę równie pięknie co prawdziwe słońce. Dodatkowo zwiększa produkcję melaniny i pigmentacje skóry i nadaje skórze brązowego koloru za każdym razem jego smarowania. Daje efekt równomiernego muśnięcia słońcem, bez zbędnych smug i plam. Plusem jest też to, że nie lepi się i nie brudzi ubrań i pięknie pachnie nutą pomarańczy i cynamonu. A ponadto wygładza i nawilża skórę. 

W swoim składzie ma także:

 •  wosk z borówki, który nawilża i natłuszcza,
 • oleje z baobabu i nasion słonecznika, które wygładzają i zmiękczają
 • macerat z kwiatu pomarańczy, który rewitalizuje. 

Mokosh Brązujący Balsam do Ciała i Twarzy Pomarańcza z Cynamonem 180ml, 89 zł

tgtgt.png
Mokosh Brązujący Balsam do Ciała i Twarzy Pomarańcza z Cynamonem 180ml, 89 zł

Drugi balsam brązujący to Fuemo Sublime. 

Jest przeznaczony zarówno do twarzy, jak i ciała i już po pierwszym użyciu daje efekt skóry muśniętej słońcem. Z każdą kolejną warstwą daje mocniejszy koloryt opaleniznę, więc to od nas zależy, jak bardzo mocno opalone chcemy być.  Kosmetyki ten opala dzięki erytrulozie, która w wyniku reakcji zachodzących w skórze przyciemnia jej kolor i daje  naturalny i piękny, brązowy odcień. Dodatkowo wzmacnia ją inna substancja barwiąca – dihydroksyaceton (DHA), dając szybszy efekt i intensywniejszy kolor. Balsam oczywiście nie tworzy plam i smug, a gwarantuję równomierną  opaleniznę, która jest trwała. Dobrze się wchłania i nie zostawia tłustych plam. Dodatkowo zdrowo nawilża skórę, co jeszcze bardziej podkreśla opaleniznę.

W swoim składzie ma również:

 • Aquaxtrem™, czyli kompleks, zapewniający skórze głębokie i długotrwałe nawilżenie,
 • cenne oleje bogate w witaminy C i E, a także olej buriti, z nasion bawełny, z nasion pigwy, arganowy, makadamia i migdałowy,
 • ekstrakt z różanecznika alpejskiego, który działa przeciwstarzeniowo i wspomaga regenerację skóry.

SUBLIME – Balsam Brązujący 129 zł:

rgrgr.png
SUBLIME – Balsam Brązujący 129 zł