Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Fryzura idealna do noszenia czapek. Dzięki niej zapomnisz o poplątanych włosach i niesfornych kosmykach
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 07.11.2023 12:49

Fryzura idealna do noszenia czapek. Dzięki niej zapomnisz o poplątanych włosach i niesfornych kosmykach

Kobieta w czapce
Fryzura idealna na zimę, fot. Alesia Kozik / canva.com

Już niebawem zacznie się sezon na czapki, a wraz z nim wiele kobiet będzie borykało się ze zniszczoną fryzurą i elektryzującymi się włosami. Jeśli chcesz uniknąć tego problemu, rozważ cięcie, które jest idealne pod nakrycia głowy, a po zdjęciu czapki pozostanie wciąż w perfekcyjnym kształcie. 

Fryzura idealna do noszenia czapek

W sezonie jesienno-zimowym pogoda nie rozpieszcza. Oprócz niskich temperatur często doskwiera nam również silny, nieprzyjemny wiatr. Warto więcej zdecydować się na nakrycie głowy, które zapewni nam ciepło, a także ochroni uszy przed ewentualnym zawianiem. 

Nakrycia głowy potrafią wyglądać stylowo, jednak po ich zdjęciu włosy często bywają odgniecione, a do tego się elektryzują. Zimą trudno o zachowanie nienagannej fryzury, która mimo zakładania i ściągania czapki wciąż będzie wyglądać efektownie. 

Okazuje się, że coraz większą popularnością cieszy się cięcie, które nawet lekko zwichrowane wiatrem wciąż prezentuje się świetnie. To idealna opcja dla osób, które mimo noszenia czapek wciąż chcą cieszyć się idealnym wyglądem. 

Jak wygląda executive bob? Ta fryzura, to minimalistyczna petarda! Odejmuje lat i dodaje "pazura"

Cięcie idealne pod czapki

Jeśli twoje włosy po wakacjach są nieco przesuszone i zniszczone, warto rozważyć ich skrócenie. W sezonie jesienno-zimowym modne są fryzury, które opierają się na cieniowaniu. Niezależnie, czy posiadasz długie, czy nieco krótsze włosy, fryzura ta nawet w lekkim nieładzie i wywiniętymi końcówkami sprawdza się świetnie. 

Jeśli zdecydujesz się na nakrycie głowy i jednocześnie zależy ci na nienagannym wyglądzie, lepiej zrezygnować z wyprostowanych włosów. Pod wpływem wiatru lub wilgoci mogą nieco zmienić swój kształt, burząc cały look. Zdecydowanie lepiej postawić na lekkie fale lub nieregularne wywinięte końcówki, które nawet po zdjęciu czapki, w lekkim nieładzie, będą prezentować się świetnie. 

Jak stylizować cieniowane włosy zimą?

Częstym problemem zimą są elektryzujące się włosy. Kosmyki narażone są również na nieprzychylne warunki atmosferyczne, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać. Zanim sięgniemy po prostownicę lub lokówkę, aby nadać fryzurze kształt, warto zabezpieczyć je preparatem termoochronnym. 

Przed wyjściem dodatkowo warto nałożyć na końcówki sylikonowe serum lub olejek, który nie tylko je ochroni, ale również nawilży i nada blasku.

Tagi: Fryzury Włosy