Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Czy wiesz, jakie supermoce ma olejek rycynowy? Rezultaty zobaczysz szczególnie na włosach, rzęsach i brwiach
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 13.09.2023 12:14

Czy wiesz, jakie supermoce ma olejek rycynowy? Rezultaty zobaczysz szczególnie na włosach, rzęsach i brwiach

Lola Russian/Pexels, Olej rycynowy na włosy i nie tylko
Fot. Lola Russian/Pexels, Olej rycynowy na włosy i nie tylko

W aptece znaleźć można produkty, które nie tylko mają naturalne pochodzenie, ale również wspaniale wpływają na cerę, rzęsy, a nawet włosy. Wśród nich znajduje się także olejek rycynowy. Będziecie w szoku, gdy zobaczycie, jak szybko i wspaniale działa. Do tego kosztuje naprawdę niewiele.

Olejek rycynowy na włosy

Stosowanie naturalnych rozwiązań może zdziałać cuda na nasze ciało. Dlatego warto wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji produkty, które dostępne są w aptece, kosztują gorsze, a przy okazji dają rewelacyjne rezultaty.

Wśród nich jest ten olejek, który stosowany jest na zaparcia, ale to nie są jego jedyne supermoce. Można go również z powodzeniem wykorzystać na rzęsy, brwi i włosy.

Niebezpieczne zjawisko w randkowaniu. Na czym polega ghostlighting i jak się przed tym chronić?

Jakie właściwości ma olejek rycynowy?

Po pierwsze olejek rycynowy warto stosować, gdy mamy włosy przesuszone, zniszczone i pozbawione blasku. Należy jednak mieć na uwadze, że nie można go nakładać na rozjaśniane pukle, a także włosy wysokoporowate.

Osoby, które nie mają przeciwwskazań do używania tego olejku, mogą z kolei wiele skorzystać. Włosy staną się gładsze, zdrowsze, a także wyraźnie nawilżone. Ogromnym atutem jest także przyspieszenie porostu pukli.

Jak stosować olejek rycynowy?

Olejek rycynowy można również zastosować na rzęsy i brwi, które także wyraźnie wzmocni i sprawi, że staną się gęstsze. Co do sposobu nakładania, to można go zastosować na włosy suche i pozostawić na kilkanaście godzin, najlepiej na noc. Następnie wystarczy spłukać całość szamponem.

Olejek można stosować na włosy maksymalnie dwa razy w tygodniu, dzięki temu nie obciąży pukli, a efekt, który wówczas uzyskasz, na pewno cię zachwyci. Do tego w aptece kupisz go za około 10 zł.