Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Gwiazdy pokochały ten letni makijaż! Nosi go nawet Hailey Bieber, a ty wykonasz go w kilka chwil
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 14.08.2023 15:37

Gwiazdy pokochały ten letni makijaż! Nosi go nawet Hailey Bieber, a ty wykonasz go w kilka chwil

Hailey Bieber/ Instagram /makijaż
fot. Instagram/Hailey Bieber

Makijaż na lato powinien być lekki, naturalny, ale jednocześnie podkreślający urodę. Gwiazdy wiedzą o tym doskonale, a wśród nich znalazła się m.in. Hailey Bieber. Influencerka uwielbia rozświetloną skórę i różowe policzki. Ten charakterystyczny dla niej look nosi teraz nazwę “strawberry makeup”. Wykonasz go w kilka chwil!

Makijaż na lato nie powinien obciążać skóry. Jakich produktów używać?

Latem nasza skóra bardziej się poci, a nakładając na twarz ciężkie pokłady, możemy sprawić, że pory będą jeszcze bardziej zapchane niż zwykle, a ponad to, cały makijaż zacznie się “rolować”, co nie wygląda zbyt estetycznie. 

Z tych i innych powodów, warto zamienić podkład, na krem BB, o uniwersalnym kolorze. Taki produkt jest lekki i świetnie dopasowuje się do każdego rodzaju skóry. 

Jeśli chodzi o puder, do wyboru jest kilka wariantów. Można postawić na sypki puder micelarny, który jedynie sprawi, że cera będzie matowa. Można też użyć pudru bananowego, lub ryżowego. Te, są idealne na lato, ponieważ pozwalają skórze oddychać, a dodatkowo utrwalają wykonany makijaż.

Wiemy, jakie spodenki muszą znaleźć się w Twojej szafie. Ten model można nosić do wszystkiego, nawet na siłownię

Truskawkowy makijaż, to prawdziwy hit lata! Jak wygląda?

Truskawkowy makijaż (tzw. Strawberry makeup) polega przede wszystkim na zachowaniu młodzieńczego wyglądu, podkreśleniu świeżości i… blasku skóry. Aby go wykonać, trzeba skórę bardzo dokładnie oczyścić. Polecane są peelingi i kremy nawilżające. Kolejno, twarz warto przemyć pianką i zimną wodą, aby skóra była napięta i “zrelaksowana”. Kolejno, można użyć kremu BB, lub zwykłego kremu do twarzy. 

Kluczowe jest tutaj użycie różu i rozświetlacza. Najlepiej, aby rozświetlacz nie zawierał w sobie brokatowych, a perłowe drobinki w ciepłych odcieniach. Naturalny efekt uzyskamy, nakładając go na palec, a potem delikatnie wklepując go nad kośćmi policzkowymi. W przypadku różu - warto zastosować metodę, która jest znana Koreankom. Nie nakładamy go po bokach twarzy, ale delikatnie na policzkach po obu stronach nosa, tak, aby przypominało to “słodki” look bohaterek z filmów anime. Ciekawym zabiegiem jest używanie różu w dwóch odcieniach, tak aby ten dalej od nosa był ciemniejszy, a bliżej - jaśniejszy. Ten sam róż można wklepać w nawilżone wcześniej pomadką usta. 

Hailey Bieber doskonale zna Strawberry makeup. Jak go nosi?

Hailey Bieber nosi ten makijaż praktycznie na co dzień. Jej policzki są różowe, a skóra nawilżona. Taki rodzaj makijażu z pewnością odejmuje optycznie lat, a przy okazji dodaje uroku i letniej “lekkości”. Jest zdrowy dla skóry i nie ma ryzyka, że “spłynie” podczas upalnych dni.

367426206_312118517853156_2713732052455597000_n.jpg