Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak obrać i pokroić dynię? Dzięki tym patentom szybko i sprawnie przyrządzić dyniowe specjały
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 18.09.2023 07:09

Jak obrać i pokroić dynię? Dzięki tym patentom szybko i sprawnie przyrządzić dyniowe specjały

Krojenie dyni
Jak sprawnie obrać i pokroić dynię? fot. Alliance Images / canva.com

Jak sprawnie, w łatwy i szybki sposób obrać dynię? Okazuje się, że wcale nie musi być to trudne i wymagające. Pokrojenie jej zajmie ci chwilkę, jeżeli zrobisz to w odpowiedni sposób. Przedstawiamy patenty na sprawne pozbycie się skórki dyni.

Czy każdą dynię trzeba obierać?

Decydując się na przyrządzenie dania z dyni, warto na początku określić jej odmianę. Istnieje bowiem wiele rodzajów dyni, które śmiało możemy jeść ze skórą. Mowa m.in. o hokkaido, piżmowej, kabocha, delicate czy mandarynkowej. Tego typu dynie wystarczy dokładnie umyć i przyrządzić w ulubiony sposób, by następnie kosztować ją razem ze skórką. 

Jeśli jednak dynię należy obrać, nie martw się. Istnieje wiele sprawdzonych patentów, aby zrobić to szybko i bezpiecznie.

Jak pokroić dynię?
Jak obrać i pokroić dynię? fot. MariuszBlach / canva.com
Do czajnika dodaj jeden produkt i zagotuj wodę. Mało kto zna ten prosty i tani sposób na pozbycie się kamienia

Jak szybko obrać dynię?

Jednym ze sposobów, który cieszy się ogromną popularnością, jest poddanie dyni obróbce termicznej. Wystarczy dokładnie umyć dynię, usunąć z niej ogonek i przekroić na pół. Kolejno warto pozbyć się miąższu i pestek. Do tego przyda się jedynie zwykła, kuchenna łyżka, którą bez problemu wydrążymy środek. 

Tak przygotowaną dynię wystarczy położyć na blaszkę z papierem do pieczenia skórką do góry i włożyć do piekarnika ustawionego na 180 stopni Celsjusza, na 20 minut. Po tym czasie zmięknie, a skórkę usuniesz jednym ruchem. Krótki instruktaż, jak usunąć skórę z dyni zobaczysz poniżej:

Jak obrać i pokroić dynię?

Jeśli jednak nie chcesz piec dyni i planujesz przyrządzić ją w inny sposób, nie martw się! Kolejnym sposobem na proste i szybkie obrania dyni, jest usunięcie jej przy pomocy obieraczki. Najpierw przekrój dynię na pół i pozbądź się ogonka. Zdecydowanie prościej usuwa się skórkę dobrze naostrzoną obieraczką niż nożem. Obieraczka jest precyzyjniejsza i pozwala na pozbycie się cienkiej skórki, nie tracąc jadalnej części. 

Jeśli jednak nie posiadasz obieraczki, warto wcześniej przekroić dynię na mniejsze kawałki. Usunięcie skórki nożem z mniejszych elementów jest prostsze i szybsze. 

Pokrojona dynia.png
Jak obrać i pokroić dynię? fot. Premyuda Yospim / canva.com