Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak prawidłowo nawilżać skórę po kąpieli? Ten sposób to klucz do osiągnięcia baby skin
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 03.05.2023 14:12

Jak prawidłowo nawilżać skórę po kąpieli? Ten sposób to klucz do osiągnięcia baby skin

Nawilżenie skóry po kąpieli
fot. Canva/Jacob Lund

Kąpiel lub prysznic w gorącej wodzie dla wielu osób jest nieodłączną częścią dnia. Nie jest to jednak najlepszy zabieg dla naszej skóry, która w ten sposób może ulec przesuszeniu, a jej bariera hydrolipidowa może zostać naruszona. Brak odpowiedniego nawilżenia może także doprowadzić do przesuszenia skóry, dyskomfortu czy pieczenia, a nawet rozwoju atopowego zapalenia skóry.

W jaki sposób nawilżać skórę po kąpieli, aby była jędrna i zabezpieczona? 

Nawilżanie skóry po kąpieli. Jak robić to poprawnie?

Skórę powinno się nawilżać po każdej kąpieli. Jak wyjaśniają naukowcy, w tej sposób tworzymy zewnętrzną barierę ochronną przed bakteriami, wirusami i innymi substancjami drażniącymi, która dodatkowo zapobiega utracie wody. Warunkiem koniecznym jest jednak aplikacja środka nawilżającego zaraz po kąpieli. 

Zgodnie z zaleceniami dermatologów, kosmetyki nawilżające powinny zostać zaaplikowane na jeszcze wilgotną, parującą skórę. Dzięki temu stanie się ona sprężysta i satynowo gładka. Po kąpieli nie należy się zatem wycierać, a jedynie delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem, by został na niej film z wody. 

Rossmann zapewni najlepszy kosmetyk dla Polek. Po jednym użyciu będą wyglądać jak same Hiszpanki

Nawilżanie skóry po kąpieli. Czym jest efekt baby skin?

Efekt baby skin został został rozpropagowany przez Koreańczyków i cechuje się nieskazitelną cerą, która nie ma zmarszczek, przebarwień i nierówności. Można ją osiągnąć między innymi za pośrednictwem nawilżenia, a także dzięki głębokiemu oczyszczeniu i stosowaniu odpowiednich kosmetyków, które pomogą w walce z niedoskonałościami i rozszerzonymi porami, które pojawiają się na skórze dorosłych. 

Aby odpowiednio nawilżyć skórę można się zdecydować na kosmetyk najbardziej odpowiadający naszym potrzebom – mleczko, balsam, krem, masło lub olejek.

Nawilżanie skóry po kąpieli. Dlaczego to ważne?

Zdaniem dermatologów nawilżanie skóry po kąpieli to właściwie obowiązek. Wynika to z faktu, że skóra większości osób jest sucha. Jest to w szczególności problemem rąk i nóg, gdzie znajduje się mniej gruczołów łojowych. Nie pomagają temu również gorące kąpiele, które dodatkowo wysuszają skórę. 

Ten problem dodatkowo pogłębia się z wiekiem, ponieważ skóra produkuje coraz mniej sebum, a także traci jędrność, jak również dochodzi do pogłębienia cellulitu

Nawilżenie skóry po kąpieli 2.jpg
fot. Canva/torwai,Getty Images
Nawilżenie skóry po kąpieli 1.jpg
fot. Canva/triocean, Getty Images

Źródło: Elle, Krok do zdrowia

Tagi: Uroda