Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Jak się ubrać na koncert na stadionie? Praktyczne wskazówki, które łączą modę i wygodę
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 25.08.2023 18:11

Jak się ubrać na koncert na stadionie? Praktyczne wskazówki, które łączą modę i wygodę

Strój na koncert na stadionie
Jak ubrać się na koncert na stadionie? fot. Nikada / canva.com

Koncert na stadionie zdecydowanie różni się od tych, organizowanych w niewielkich klubach czy podczas imprez plenerowych. Wybierając się na takie wydarzenie, warto zadbać o odpowiedni obiór, dzięki któremu będziemy mogli czuć się komfortowo, bezpiecznie i jednocześnie nie zrezygnujemy z modnych stylizacji. Jak się ubrać na koncert na stadionie? Oto praktyczne wskazówki, które łączą modę i wygodę.

Jak ubrać się na koncert na stadionie?

Koncerty na stadionach rządzą się swoimi prawami. Na takich wydarzeniach gromadzą się dziesiątki, a nawet setki tysięcy osób, dlatego należy wykazać się dużą cierpliwością podczas stania w kolejkach, a także zgromadzić wiele sił, aby przez kilka godzin bawić się i tańczyć do muzyki ulubionego artysty. 

Wybierając się na koncert na stadionie, warto postawić nie tylko na modną odzież, ale przede wszystkim praktyczną. Kluczem do zapewnienia sobie wygody są oczywiście buty. Jeśli zależy nam na zachowaniu bezpieczeństwa w tłumie ludzi, warto zrezygnować z obuwia na obcasie czy też odkrywających palce. W tłumie niekiedy dochodzi do przypadkowych przepychanek, a wówczas nietrudno o zwichnięcie nogi lub przydeptanie palców. 

Na koncert na stadionie poleca się więc ubrać pełne, wygodne i przede wszystkim sprawdzone obuwie, które jest dobrze dopasowane do stopy. Świetnie sprawdzą się trampki z usztywnianą gumą na palcach czy też wygodne sportowe sneakersy. Takie obuwie nie tylko jest bezpieczne i wygodne, ale odpowiednio dobrane stanowi świetne dopełnienie stylizacji, nawet gdy decydujemy się na spódniczkę czy błyszczącą sukienkę. 

Koncert.JPG
Koncert na stadionie, fot. Simonkr / canva.com
Czy druhna powinna płacić za sukienkę? "Jeśli nie stać cię na to, nawet ich o to nie proś"

Czego unikać, wybierając się na koncert na stadionie?

Stylizacja to jednak nie wszystko. Trudno nie wspomnieć o dodatkach, takich jak torebka, plecak czy biżuteria. Podczas koncertów organizowanych na stadionie trzeba liczyć się z otaczającym nas tłumem ludzi. Dla własnego bezpieczeństwa warto zrezygnować z drogocennej biżuterii, która mogłaby kusić nieuczciwe osoby do kradzieży. Nie poleca się również topornych i dużych kolczyków, ponieważ tańczący i skaczący wokół ludzie mogą nieumyślnie zahaczyć się o biżuterię, wyrywając je z uszu. 

Zamiast topornej biżuterii świetnie sprawdzi się finezyjnie zawiązana na głowie bandana lub chustka. Jeśli uwielbiamy biżuterię, warto postawić na kształty, o które trudno się zaczepić. Dopełnieniem stylizacji może okazać się także mocniejszy makijaż lub cyrkonie przyklejone w okolicach oczu. 

Na wielogodzinne wyjścia poleca się również zabieranie ze sobą plecaków, nerek lub toreb na długim pasku. W przeciwieństwie do torebek na krótkim pasku nie krępują ruchów i sprawiają, że obie ręce są stale wolne. 

Koncert 1.JPG
Koncert na stadionie, fot. Simonkr / camva.com

Stylizacje idealne na koncert na stadionie

Dobierając poszczególne elementy garderoby, warto zwrócić uwagę na skład materiału, z którego zostały wykonane. Miękkie w dotyku i przewiewne ubrania idealnie sprawdzą się podczas koncertów, na których nie brakuje energicznego tańca. Warto postawić na stylizację, która nie krępuje ruchów, a jednocześnie jest modna. 

Idealnie sprawdzą się również koszulki z logiem zespołu, błyszczące crop topy, spodnie typu boyfriend czy spódnice o wygodnej długości midi. Praktyczne, modne i wygodne są także komplety, jeansowe katany i ażurowe narzutki.