Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak wygląda executive bob? Ta fryzura, to minimalistyczna petarda! Odejmuje lat i dodaje "pazura"
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 12.10.2023 09:29

Jak wygląda executive bob? Ta fryzura, to minimalistyczna petarda! Odejmuje lat i dodaje "pazura"

bob executive, pexels
pexels, fryzura damska

Modna fryzura w biznesowym wydaniu, to najprostsze określenie fryzury sezonu. Executive bob pasuje wszystkim kobietom i optycznie odejmuje lat! Taka fryzura jest pożądana zarówno w miejscu pracy, jak i na imprezie, czy… pokazie mody. Fryzura bob jest modna od dawna w różnych wydaniach. Ta wersja wygląda nieco inaczej i z pewnością zyska wiele zwolenniczek. Wyróżnia się klasą, prostotą i “pazurem”, który podkreśli każdy look.

Fryzura damska bob. Na czym polega fenomen tego uczesania?

Niezależnie od tego, czy jest to blunt bob, long bob, short bob, czy bob executive, ta fryzura od lat jest w modzie i zachwyca kobiety na całym świecie. Polega na przycięciu włosów w taki sposób, aby tył był krótszy, a przód dłuższy. Taki zabieg sprawia, że włosy są uniesione, wyglądają na gęstsze, a twarz okalają delikatne pasma, optycznie ją wysmuklając. Ta fryzura stała się popularna we wczesnych latach 2000, kiedy nosiła ją m.in. Victoria Beckham i Rihanna. Panie zdecydowały się wówczas na radykalną wersję, z podgoleniem włosów na karku. 

Jak spać, żeby się wyspać? W Skandynawii mają na to sposób! Ta metoda łagodzi też konflikty w związkach

Jak wygląda executive bob? To nowa wersja klasycznej stylizacji włosów

Executive bob wyróżnia się tym, że jest pozbawiony grzywki, włosy są proste, ale mogą być delikatnie wymodelowane na zewnątrz. Dodatkowo charakterystyczny jest przedziałek na środku, a końcówki przycięte na prosto. Tak, jak w klasycznym bobie, włosy z tyłu są krótsze, niż te z przodu, ale różnica nie jest aż tak zauważalna. Pasma sięgają przed ramiona i świetnie podkreślają kontur twarzy. Całość wygląda klasycznie, ale i z charakterem.

Modne fryzury damskie. Blunt bob, czyli fryzura minionego lata

Latem królował zupełnie inny wariant fryzury bob. Na topie był “blunt” czyli niedbały, z pozoru niestaranny. Takie uczesanie charakteryzowało proste cięcie, które momentami mogłoby nawet uchodzić za przypadkowe. Włosy były delikatnie wystrzępione i obcięte całkowicie bez reguł. Całość układała się jednak w “boba”. Nadal zachowany był kąt, pod którym miały układać się pasma tak jak w klasycznej wersji.

Zaczęły młodnieć z dnia na dzień. Wiele Polek już wdrożyło 3 zasady i nie poznaje się w lustrze

Tagi: Fryzury