Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Szczególnie jesienią zadbaj o kondycję włosów i paznokci. Poznaj skuteczne metody
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 28.09.2023 12:21

Szczególnie jesienią zadbaj o kondycję włosów i paznokci. Poznaj skuteczne metody

Kobieta
Włosy i paznokcie, fot. corelens / canva.com

O kondycję włosów i paznokci warto dbać kompleksowo. Ważna jest właściwa pielęgnacja, ale również zestaw odpowiednich witamin i minerałów, które pomogą ci zadbać o organizm od środka. Oczywiście duże znaczenie ma systematyczność, a także dopasowanie rozwiązania, które będzie nam służyło. Wiemy, co sprawi, że twoje włosy i paznokcie odzyskają dawny blask.

Jak witaminy i minerały wpływają na kondycję paznokci?

Witaminy i minerały są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Wśród nich wymienia się także biotynę, która wyraźnie poprawia kondycję włosów i paznokci. Szybciej wówczas rosną, a do tego są twarde i wyraźnie grubsze. Proces ten jednak wymaga czasu i regularności. Wynika to z cyklu wzrostu włosa, a także z uwarunkowań organizmu. Warto zapewnić sobie dietę bogatą w witaminę C, która pobudza tworzenie się kolagenu w skórze oraz E, B2 i cynku, które z kolei chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Natomiast witamina A, a także B2 w połączeniu z niacyną i biotyną sprawiają, że skóra, paznokcie i włosy przez długi czas wspaniale się prezentują.

Nie zapomnij również o minerałach i kwasach omega-3 i omega-6, które znajdują się np. w rybach. Do tego odpowiednia aktywność fizyczna oraz dobrze dopasowane kosmetyki do pielęgnacji, a szybko zobaczysz pierwsze rezultaty.

Ten owoc można stosować podczas zabiegów na dłonie i stopy. Po 15 minutach nie ma śladu po żółtych paznokciach

Co warto zastosować, aby poprawić wygląd paznokci i włosów?

Na pewno najważniejsze będzie dostarczenie organizmowi zdrowego “paliwa”. Mowa oczywiście o dobrej jakości warzywach i owocach, najlepiej tych sezonowych. Do tego zadbaj o białka, tłuszcze nienasycone i wartościowe węglowodany. Nie zaszkodzi stosowanie odżywek i wcierek, które wpływają na wygląd płytki paznokcia oraz na wzrost nowych włosów. 

Nie wszystkie witaminy można jednak pozyskać w odpowiedniej ilości z ogólnodostępnych produktów spożywczych. Można się wówczas wspierać suplementami diety takimi, jak drażetki Merz Spezial. Jest to wyjątkowe rozwiązanie dla osób dorosłych. Mają one niewielką formę, a przy tym są powlekane, co ułatwia połykanie. Można zatem stosować je wraz z posiłkiem lub niezależnie od niego.

Systematyczność ma znaczenie

Jesienią organizm jest szczególnie narażony na osłabienie. Mała dawka witaminy D, a także uboga w sezonowe warzywa i owoce dieta sprawia, że paznokcie i włosy podupadają na kondycji. Wówczas warto sięgnąć po właściwe suplementy, wspierające ich prawidłowy wzrost.

Drażetki Merz Spezial znajdziesz zarówno w aptekach stacjonarnych, a także w sprzedaży online, możesz zatem szybko uzyskać dostęp do sprawdzonych suplementów na włosy i paznokcie.

Artykuł powstał we współpracy z marką MERZ SPEZIAL.