Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak zrobić aktywną pianę do mycia WC? Pokochasz ten sposób na mycie toalety!
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 26.10.2023 14:06

Jak zrobić aktywną pianę do mycia WC? Pokochasz ten sposób na mycie toalety!

Czyszczenie toalety
Fot. Liliana Drew, pexels.com Czyszczenie toalety

Czysta toaleta to podstawa w każdym domu. Bakterie, które znajdują się w muszli klozetowej, przy spuszczaniu wody roznoszą się po całej łazience i osadzają na ścianach, butelkach z szamponami, a nawet na gąbkach czy szczoteczkach do zębów. Warto zatem zadbać o to miejsce i to jak najczęściej. W tym celu można wykorzystać aktywną pianę domowej roboty.

Jak zachować czystość w łazience?

Ważne, aby każdy przedmiot miał w łazience odpowiedni miejsce. Zatem szczoteczki i przybory do mycia twarzy powinny znajdować się w zamkniętej szafce, a dodatkowo warto je zabezpieczyć przeznaczonymi do tego osłonkami.

Dzięki temu na ich włoskach nie osadzają się bakterie. Warto również pamiętać o regularnym czyszczeniu muszli klozetowej, która najbardziej się brudzi. Z kolei zarazki, które się w niej znajdują, mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Należy także zadbać o zamykanie WC, zanim spuścimy wodę. Taka zapobiegliwość sprawia, że wraz z kropelkami wody po łazience nie roznoszą się drobnoustroje i zanieczyszczenia.

W ten sposób doczyścisz nagrobek bez szorowania. Wosk od razu odejdzie od płyty

Sposób na domową pianę do aktywnego czyszczenia WC

Czyszczenie WC domowymi sposobami jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również bezpieczne dla domowników. Ponadto jest zdecydowanie tańsze, a przy tym równie skuteczne, jak mocna chemia.

Aktywna piana zaczyna działać dopiero w momencie połączenia się ze sobą poszczególnych składników. Wówczas wystarczy jedynie wyczyścić wnętrze muszli czystą szczotką i toaleta gotowa. Do tego ten zapach.

Jak często myć toaletę?

Pytanie, jak zrobić taką aktywną pianę? Oto czego będziesz potrzebować:

  • gorąca woda,
  • soda oczyszczona,
  • płyn do mycia WC,
  • kwasek cytrynowy,
  • na koniec dodaj trochę ciepłej wody.

Wszystkie produkty dokładniej w tej kolejności wlewaj lub wsypuj do muszli klozetowej. Szybko zobaczysz, jak powstanie i rośnie piana. Odczekaj 15 minut i dokładnie umyj wnętrze toalety. Zabieg warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu, w zależności od tego ile osób korzysta z łazienki.

@paulina.czajka_ Pokochasz ten sposób! Ta domowej roboty CUDOWNA aktywna piana idealnie umyje Twoją toaletę ❤️. A to wszystko z produktów, które masz w domu! Mój przepis na aktywną pianę: ➡️ wlej ok. 2l cieplej wody (nie wrzątku, żeby nie pękła muszla klozetowa) ➡️ wsyp 3 łyżki sody oczyszczonej ➡️ wlej płyn do mycia WC ja użyłam ekologicznego płynu od @cleangang_pl z kodem boskimop15 macie 15% rabatu ➡️ 2 łyżki kwasku cytrynowego ➡️na koniec wlej jeszcze ciepłą wodę ⏰ odczekaj ok. 15 minut, a następnie umyj toaletę. 🚨Na koniec umyj i zdezynfekuj szczotkę do WC - włóż między muszlę klozetową, a deską WC i polej płynem do mycia WC i pozostaw na min. 1 godzinę, po tym czasie spłucz płyn. CIESZ SIĘ CZYSTĄ i PACHNĄCĄ TOALETĄ! #czystałazienka #łazienka #toaleta #dom #czystydom #szczotkadowc #sprzątanie #tipynasprzątanie #trikinasprzatanie #domowesposoby #sodaoczyszczona ♬ dźwięk oryginalny - Paulina.czajka_