Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Włóż ręcznik za hotelową klamkę. TikTokerka zdradza, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdu
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 14.10.2023 09:39

Włóż ręcznik za hotelową klamkę. TikTokerka zdradza, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdu

pexels, klamka w hotelu
hotelowy pokój, pexels

Najpopularniejszą formą noclegu podczas wyjazdów, jest oczywiście wizyta w hotelu. Można spędzać tam czas zarówno podczas urlopu, jak i wyjazdów służbowych, jednak zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie. Rzadko, ale ryzykowne sytuacje się zdarzają. Kryminalne akta pamiętają wiele sytuacji, kiedy zdarzały się nie tylko włamania, kradzieże, ale i morderstwa, nie mówiąc o pożarach i ewakuacjach. Jak uniknąć takich sytuacji i zadbać o swoje zdrowie, a nawet życie? Pewna TikTokerka znalazła na to sposób.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w hotelu? Postaw na trik ze... szklanką

Jednym ze sposobów, który jakiś czas temu obiegł internet, jest trik ze szklanką. Taki sposób może wydawać się dziwny, jednak może uchronić cię przed włamaniem. Wystarczy, że wchodząc do hotelowego pokoju, zamkniesz drzwi na klucz, a na klamce powiesisz szklankę. Jeśli nie spodziewasz się gości, taki zabieg szybko powiadomi cię o nieproszonych osobach, chcących cię odwiedzić. Jak to działa?

Hotelowa obsługa zazwyczaj zastuka w drzwi. Nieoproszeni goście, w tym włamywacze, będą chcieli pociągnąć za klamkę. Wówczas szklanka spadnie na podłogę i narobi hałasu. Szybko zorientujesz się, że dzieje się coś złego.

Szczególnie jesienią zadbaj o kondycję włosów i paznokci. Poznaj skuteczne metody

TikTokerka tłumaczy krok po kroku, jak uchronić się od niebezpieczeństwa w hotelu

Tiktokerka o imieniu Victoria może uchodzić za prawdziwą “panikarę” jednak wbrew pozorom, jej sposób na zadbanie o bezpieczeństwo w hotelu może spełniać swoją funkcję! Ku zaskoczeniu wielu internautów i internautek, kobieta dodała wideo, gdzie tłumaczy, do czego można użyć ręcznika, wieszaka i deski do prasowania. Chodzi oczywiście o nietypowe zastosowanie przedmiotów. Te elementy znajdują się w standardowym wyposażeniu niemal każdego hotelu.

W ten sposób obronisz się przed włamywaczem. Victoria pokazała sprytny trik

Użytkowniczka TikToka o pseudonimie @victorias.way zaczyna swój pokaz od umieszczenia ręcznika za klamką. Jeśli mamy w hotelu deskę do prasowania, influencerka proponuje postawić ją możliwie, jak najbliżej drzwi. Ostatni element “bariery ochronnej” jest umieszczenie wieszaka z żabkami w pobliżu ręcznika. Żabki od wieszaka mają spiąć obie warstwy ręcznika, który szczelnie blokuje klamkę. Gotowe!

Tagi: urlop
Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę