Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Pielęgnacja koreańska twarzy.10 sekretów Koreanek
Martyna Cikacz
Martyna Cikacz 05.11.2019 12:00

Pielęgnacja koreańska twarzy.10 sekretów Koreanek

koreańska pielęgnacja
Fot. unsplash.com Charisse Kenion

Koreańska pielęgnacja staje się coraz bardziej popularna wśród Polek. Trzeba przyznać, że Azjatki mogą się pochwalić idealną cerą, a jak wiadomo, do zdrowej skóry twarzy dąży każda z nas. Jest kilka istotnych zasad, których powinnyśmy przestrzegać, aby cieszyć się zdrową i gładką cerą. Przedstawiamy wam 10 koreańskich sekretów!

Można stwierdzić, że cera Azjatek to sprawa genów, jednak mija się to z prawdą! Azjatki cieszą się idealną cerą, ponieważ bardzo przykuwają uwagę do jej pielęgnacji. Co ciekawe, to, w jaki sposób powinno się dbać o skórę, jest im wpajane już od najmłodszych lat, dzięki czemu nie dochodzi do zaniedbania skóry. W czym tkwi sekret idealnej cery? Już zdradzamy! 😉

Koreańska pielęgnacja twarzy – 10 sekretów pięknej skóry

1. Piękna cera to przede wszystkim zdrowa cera

Koreańczycy zdrową cerę traktują jako jedną z najważniejszych rzeczy i nie dotyczy to tylko kobiet! Mężczyźni również dbają o skórę, dlatego w Korei bardzo popularne stały się nawilżacze powietrza, a herbaty antyoksydacyjne są wypijane kilka razy dziennie, aby wspomóc oczyszczanie organizmu. Kobiety wychodzą z założenia, że makijażem nie należy przykrywać niedoskonałości, a po prostu z nimi walczyć. Każdy Koreańczyk przyzna, że makijaż wygląda dobrze tylko na zdrowej cerze. Być może dlatego koreańska pielęgnacja jest uważana za jedną z najlepszych?

2. Dwuetapowe oczyszczanie skóry

Bardzo ważną kwestią jest oczyszczanie cery, które wykonywane jest dwa razy dziennie. Aby oczyszczanie dwuetapowe było prawidłowo wykonane, powinniśmy najpierw umyć twarz kosmetykiem na bazie olejku, aby zmyć resztki makijażu oraz sebum, a następnie kosmetykiem na bazie wody, którego zadaniem jest oczyszczenie skóry z kurzu oraz innych zanieczyszczeń.

3. Tonizacja

Bardzo istotną funkcję pełni tonik do twarzy, dlaczego? Kiedy wykorzystamy tonik, który nie zawiera w swoim składzie zbyt dużych ilości alkoholu, od razu zauważymy równicę. Tonik wspomoże wchłanianie się odżywczych substancji, które znajdują się w kremie, a do tego dodatkowo nawilży skórę.

4. Złuszczanie

Nie bez znaczenia jest proces złuszczania. Koreańczycy zażywają kąpiele parowe, a następnie złuszczają martwy naskórek przy pomocy peelingów lub szczoteczek elektrycznych. Dzięki tym zabiegom możemy uniknąć pojawiania się nieestetycznych suchych skórek.

5. Nawilżanie

Podstawą pięknej cery jest jej odpowiednie nawilżenie. Tylko nawilżona skóra będzie jędrna i pełna blasku. Koreanki zgodnie twierdzą, że krem nawilżający nie wystarczy, aby wystarczająco nawilżyć skórę. Oczywiście oprócz nawilżania od środka i picia odpowiedniej ilości płynów używają serum, ampułek oraz koncentratów, które silnie nawilżają cerę.

6. Maseczki w płatach

Maseczki w płatach to istny hit! Łatwe i przyjemne w użyciu, a do tego nie wymagają wielkich przygotowań. Ich wielkim plusem jest ekstremalne nawilżenie oraz to, że są bardzo łatwe w użyciu.

7. Prowadzenie zdrowego trybu życia

Podstawą zdrowej cery jest zdrowa dieta. Koreanki doskonale wiedzą, że przysłowie „jesteś tym, co jesz” to święta prawda. Aby cera była dobrze odżywiona nie wystarczą kremy, a zbilansowana dieta. Warto również pamiętać o tym, aby wypijać duże ilości wody oraz zielonej herbaty.

8. Delikatny makijaż

Super trendem wśród Koreanek jest bardzo delikatny makijaż, który sprawdzi się u każdej z nas. Azjatki stawiają na mocno rozświetloną cerę i delikatną szminkę, dzięki czemu wyglądają, jakby nie były wcale pomalowane, a ich skóra wygląda zdrowo i świeżo.

9. Kremy BB i CC

Warto fluid zastąpić kremem BB lub CC. Ma on zdecydowanie lżejszą formułę, a mimo wszystko zakrywa niedoskonałości. Nie zapycha skóry, a odżywia, działa przeciwzmarszczkowo i chroni przed negatywnym działaniem promieni UV.

10. Filtry

Koreanki dużą wagę przykuwają do ochrony skóry. Kilka razy dziennie nakładają krem z odpowiednim filtrem, aby chronić skórę przed negatywnym działaniem słońca. Oprócz tego często zakładają kapelusze o ogromnym rondem, który osłania twarz, a wolny czas zdecydowanie wolą spędzać w cieniu niż na słońcu.

Koreańska pielęgnacja

pielęgnacja koreańska
pielęgnacja koreańska

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do sukienki pod szyję. Fryzury zaskakują!
  2. Fryzury do sukienki bez dekoltu. Idealnej na zimę
  3. Fryzury do sukienki bez ramion? Odsłoń również szyje

Źródło: plaamkaa.pl