Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jakie wady ma Listerine? Naukowcy biją na alarm. Nowe badania niepokoją
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 18.06.2024 17:34

Jakie wady ma Listerine? Naukowcy biją na alarm. Nowe badania niepokoją

None
fot. mat. prasowe

Warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi używania płynu do płukania jamy ustnej od Listerine. Najnowsze badania niepokoją.

Odpowiednia higiena jamy ustnej

Codzienna higiena jamy ustnej jest wręcz konieczna dla odpowiedniej pielęgnacji naszych zębów i zdrowia organizmu. Trzy główne zasady to: szczotkowanie, nitkowanie i płukanie

Szczotkować zęby należy minimum dwa razy dziennie przez 2 minuty szczoteczką o odpowiedniej twardości i sprawdzoną pastą. Ponadto trzeba także systematycznie, najlepiej codziennie nitkować zęby i płukać jamę ustną fluorkowymi płynami do płukania.

Kawa z cytryną? Tak! Jest idealna na migrenę, ale są też inne dodatki, które czynią cuda 99 zł zamiast 600. Zara odtworzyła 1:1 kopię kultowych perfum. Znikają z półek błyskawicznie

Płyny do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej pomaga zneutralizować kwasy, chroniąc zęby przed ich szkodliwym działaniem. Wiele tego typu roztworów zawiera również fluor, który wzmacnia szkliwo zębów i zapobiega próchnicy. 

Płyn do płukania jamy ustnej może poprawić świeżość oddechu, ale czy wszystkie dostępne na rynku produkty są bezpieczne?

Listerine szkodzi jamie ustnej?

Doktor Cubała, która robi furorę na Instagramie, ostrzega przed używaniem płynu do płukania Listerine.

Populatny produkt zawiera alkohol, co może prowadzić do niekorzystnych zmian w mikrobionie jamy ustnej. Co gorsza, może to prowadzić do chorób przyzębia, suchości jamy ustnej (szczególnie groźną dla osób z chorobami autoimmunologicznymi), a co najgorsze – nawet zwiększać ryzyko niektórych rodzajów raka.

Lekarka poleca żuć kardamon dla świeżego oddechu, a do mycia zębów używać produktów polecanych przez stomatologów. 

liii.png
Lekarz Magdalena Cubała fot. Instagram @drcubala
vrtyy.png
Lekarz Magdalena Cubała fot. Instagram @drcubala
vty6.png
Lekarz Magdalena Cubała fot. Instagram @drcubala
vr43.png
Lekarz Magdalena Cubała fot. Instagram @drcubala