Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Milionerka przyłapana z podróbką torby Birkin Hermès. Tak rujnuje swoją legendę
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 15.05.2024 16:03

Milionerka przyłapana z podróbką torby Birkin Hermès. Tak rujnuje swoją legendę

Yolanda Hadid z podróbką Birkin Hermès
fot. Instagram, Hermès

Birkin Hermès to jedna z najbardziej niedostępnych torebek na świecie. Jej posiadanie świadczy o wysokim statusie. Ostatnio z podróbką produktu pokazała się znana milionerka. 

Birkin Hermès. Historia legendarnej torebki

Legenda głosi, że Jean-Louis Dumas, prezes domu mody Hermès, stworzył model nazwany Birkin, gdy rzeczy ze słomkowego koszyka gwiazdy Jane Birkin wysypały się mu na głowę w samolocie. 

Nie mogłam znaleźć żadnej skórzanej torby podróżnej, która by mi się podobała – podobno tak żaliła mu się Jane. 

Ale Birkin tę torebkę ze swoim nazwiskiem nosiła tylko przez bardzo krótki czas. Powód? Była dla niej za ciężka. W 2016 roku gwiazda poprosiła Hermèsa, aby zaprzestał nazywać tę torebkę jej nazwiskiem. W ten sposób aktorka chciała zaprotestować przeciw okrutnemu traktowaniu krokodyli, z których skór marka wykonuje legendarną Birkin.

Każda torebka Birkin to dzieło wysoko wykwalifikowanego kaletnika. Szyje się ją techniką opracowaną w czasach, gdy ta marka zajmowała się tylko produkcją końskich siodeł. 

Tygodniowo powstaje ponoć tylko pięć torebek Birkin, dlatego jest ona tak ciężko dostępna. Torebki te wykonywane są ze skór krokodyli, kóz, cieląt lub strusi, a metalowe detale wytapiane ze złota lub platyny. Srebro jest wyłączone, bo czernieje, a torebka ta ma zachwycać na wieki.

Tańsze odpowiedniki Coco Modemoiselle. Co pachnie podobnie? Pierwszy butik Magdy Butrym w Warszawie. Obłędne, minimalistyczne wnętrza

Jak kupić torebkę Birkin Hermès?

Pamiętacie scenę z serialu “Seks w wielkim mieście”, gdy Samantha chce kupić wymarzoną, czerwoną torebkę od Hermès? Gdy wchodzi do butiku, ociągający się sprzedawca podaje jej wymarzony model i mówi “Kosztuje 5 tysięcy dolców” na co “biorę” szybko odpowiada Samantha. Pracownik jednak każe jej wpisać się na listę oczekujących, na co Samantha krzyczy “Mam czekać pięć lat na torebkę?”. W odpowiedzi słyszy: “To nie torba! To Birkin!”.

Jak jest z tą listą oczekujących? Bo sam dom mody Hermès zaprzecza, aby taka lista miała istnieć. Wyjaśniamy. By kupić tę torebkę należy nawiązać relacje ze sprzedawcą Hermès. Klienci, którzy nie mieli na to czasu, korzystali z pomocy Michaela Tonello. 

Michael podróżował po świecie i kupował pożądane przez kobiety torebki, a kolejno odsprzedawał je w internecie.  

Wchodziłem do butiku Hermesa i wybierałem apaszki, szale, bransoletki. Dopiero pod koniec, od niechcenia pytałem o Birkin. Sprzedawca przekonany, że ma do czynienia ze stałym klientem Hermesazawsze jakąś dla mnie znajdował – tak opisał to w swojej książce “Zabrać Birkin do domu”. 

Po premierze tej książki nie jest już mile widziany w butikach Hermès, ale jak sam twierdzi, zdążył już sprzedać tysiące Birkin i zbić na tym fortunę.

Miliarderka z podróbką torebki Birkin Hermès

Jako że czasem ciężko w butiku Hermès o model w wybranym kolorze, z wybranej skóry czy okuć, to popularny jest coraz bardziej zakup tych torebek z drugiego obiegu. Wtedy trzeba uważać na to, czy torebka rzeczywiście jest oryginalna. Bo jak w przypadku większości torebek luksusowych, łatwo o podróbki. Czy wiecie, że na podróbki tej torebki pozwalają sobie nawet gwiazdy? I to nie byle jakie, bo te z pierwszych stron gazet, których majątki liczone są w milionach, a nawet – jak się właśnie okazało – miliardach dolarów.

Na Instagramie istnieje profil @thefakebirkinslayer, który walczy z podróbkami Birkin Hermès. Chcąc symbolicznie ukarać celebrytki za noszenie podróbek, wrzuca ich zdjęcia na swoją relację. Ostatnio można było zobaczyć Yolandę Hadid, czyli urodzoną w Holandii amerykańską osobowość telewizyjną i byłą modelkę. Najbardziej znaną jako gwiazdę amerykańskiego reality show “The Real Housewives of Beverly Hills”. Jest matką modelek IMG Models: Gigi, Belli i Anwara Hadida. Jej majątek wyceniany jest na 50 milionów dolarów.

Internauci w komentarzach piszą, że taką postawą Yolanda rujnuje swoją legendę bizneswoman i kobiety kreującej trendy w modzie. Zwracają też uwagę na fakt, że nie pomaga swoim córkom – wziętym modelkom w budowaniu wizerunku w branży.

Yolanda Hadid z podróbką Birkin Hermès:

jolanda.jpg
Yolanda Hadid z podróbką Birkin
Yolanda Hadid
Yolanda Hadid

Torebki w stylu Birkin Hermès

Jeśli szukacie torebek inspirowanych wyglądem Birkin w przystępnej cenie, zerknijcie na nasze propozycje.

Torebki z sieciówek inspirowane Birkin Hermès:

Mała listonoszka ze sprzączką Stradivarius 79,90 zł:

3.png
fot.Stradivarius

Brązowa na łańcuszku CCC 279,99 zł:

4.png
fot.CCC

Pomarańczowy kuferek Venezia 239 zł:

6.png
fot.Venezia

Czarny pojemny kuferek torebki-skórzane 159 zł:

5.png
fot. torebki-skórzane.pl