Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Najmodniejszy kolor włosów tej wiosny, idealny dla kobiet 50+
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 17.02.2024 14:58

Najmodniejszy kolor włosów tej wiosny, idealny dla kobiet 50+

Fryzura
Canva/ Najmodniejszy kolor włosów tej wiosny, idealny dla kobiet 50+

Znamy już trendy w najmodniejszych fryzurach na najbliższą wiosnę 2024. Ten kolor sprawdzi się świetnie w każdym wieku, ponieważ odmłodzi optycznie każdą twarz, a dodatkowo zapewni fryzurze świeżość i lekkość w utrzymaniu. Same zobaczcie, jaki kolor będzie królował w tym roku. 

Fryzury dla kobiet 50+

Dla kobiet powyżej 50. roku życia dobór odpowiedniej fryzury może być kluczowy dla podkreślenia naturalnego piękna i pewności siebie. W tej grupie wiekowej często pojawiają się nowe potrzeby związane ze stylem i pielęgnacją włosów. Wiele kobiet preferuje łatwe w utrzymaniu i eleganckie fryzury, które jednocześnie dodają świeżości ich wyglądowi. 

Popularne opcje to średnie cięcia, które dodają objętości i ruchu, a także delikatne warstwowanie, które uwydatnia naturalną teksturę włosów. Ważne jest również, aby fryzura była łatwa do stylizacji i utrzymania, dostosowując się do aktywnego stylu życia. Dodatkowo, modne koloryzacje mogą dodać głębi i połysku, nadając całości nowoczesny wygląd. Ostatecznie, kluczowym elementem jest znalezienie fryzury, która odzwierciedla indywidualny styl i podkreśla unikalną osobowość każdej kobiety.

Oto "odsiwiacz" z kuchni. Poznaj naturalne sposoby na poradzenie sobie z siwymi włosami

Najmodniejszy kolor włosów w tym sezonie

W sezonie zimowym coraz więcej kobiet decyduje się na wyjątek od tradycyjnych, ciemnych odcieni, wybierając ciepłe, kremowe tonacje na swoje włosy. Powodem tego zjawiska jest powrót koloru buttercream blonde. W ramach trendu quiet luxury coraz częściej preferujemy naturalne opcje, także jeśli chodzi o stylizację i koloryzację włosów.

Kremowy blond, nazywany również buttercream blonde, to naturalny, delikatny odcień o bogatym spektrum tonów. Jego mieszanka kolorów nadaje wrażenie subtelnie rozświetlonego promieniami słońca. Dodatkowo, zestawienie ciepłych i chłodnych refleksów sprawia, że ten kolor pasuje do różnych typów skóry. 

Jak dobrze wyglądać w buttercream blonde?

Chociaż najbardziej naturalny efekt buttercream blonde uzyskuje się na blond włosach, możliwe jest osiągnięcie tego koloru nawet na ciemniejszych pasmach. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy unikają drastycznych zmian, lecz pragną odświeżyć swój wygląd na nadchodzącą wiosnę. 

Szczególnie polecany dla kobiet po 40. roku życia, które pragną subtelnie rozjaśnić i złagodzić rysy twarzy, dodając sobie młodzieńczego blasku. Dodatkowo, siwe włosy są mniej widoczne na jasnych pasmach i refleksach, co stanowi zaletę dla osób o ciemniejszych naturalnych włosach.

W ostatnim czasie pisaliśmy na temat najmodniejszych fryzur na 2024 rok. Wśród nich wyróżniliśmy przede wszystkim boby, a także grzywki i uczesanie sleek bun — wygładzony niski kok lub kucyk. Każdy z tych modeli sprawdzi się świetnie w kolorze kremowego blondu. 

Blond
(fot. Canva)
Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę