Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Olejując włosy w ten sposób zabezpieczysz końcówki przed wysuszeniem. Efekt widać już po pierwszej aplikacji!
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 10.07.2023 12:21

Olejując włosy w ten sposób zabezpieczysz końcówki przed wysuszeniem. Efekt widać już po pierwszej aplikacji!

Olejowanie włosów
Fot. triocean/Canva, Olejowanie włosów

Czasem najprostsze sposoby okazują się najskuteczniejsze. Olejowanie włosów na sucho to metoda, która w prosty i tani sposób pozwoli Ci nawilżyć, odbudować, a nawet ochronić pukle przed negatywnym wpływem słońca i wysokiej temperatury. Jak wykonać ten zabieg w domu?

Na czym polega olejowanie włosów na sucho?

Zdrowe, pełne witalności włosy są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy udać się do kuchni. W jej zaciszu znajdziesz produkty, które pomogą Ci pozbyć się problemów z włosami. Mowa oczywiście o olejkach takich jak kokosowy, rzepakowy, migdałowy, rycynowy, arganowy, a także oliwa z oliwek. Każdy z nich ma zbawienny wpływ na pukle i to już po pierwszym użyciu.

Coraz większą popularnością cieszy się metoda olejowania na sucho. Aby z niej skorzystać, należy aplikować produkt na wysuszone, pozbawione produktów do stylizacji włosy. Zabieg warto wykonać wieczorem, przed snem lub rano. Dzięki olejowym wykończeniu możesz ułożyć włosy w koka w stylu Hailey Bieber, a przy okazji pielęgnować włosy i chronić je przed promieniami ultrafioletowymi.

Olejowanie włosów
Fot. Chill Jane/Pexels, Olejowanie włosów
Świat obiegły zdjęcia pięt Margot Robbie. Szczegół wzbudził sensację

Jak dobrać olej do porowatości włosów?

Oczywiście nie każdy olejek będzie dobry dla wszystkich włosów. Najlepiej wówczas kierować się porowatością. 

  • Włosy wysokoporowate - olejek z pestek winogron, kukurydziany, arganowy, bawełniany lub ze słodkich migdałów.
  • Włosy średnioporowate - oliwa z oliwek, olej makadamia, sezamowy, słonecznikowy, olej z awokado, konopny, ryżowy, arachidowy.
  • Włosy niskoporowate - olej z pestek granatu, rycynowy, kokosowy, a także masło mango, kakaowe czy shea.

W jaki sposób nakładać olej na włosy?

Każdy z tych olejków pomoże Ci poradzić sobie z puszeniem się włosów, zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek. Do tego sprawi, że staną się one nawilżone i odżywione, a co za tym idzie, lśniące i sprężyste. Ponadto ochroni je przed zanieczyszczeniami i promieniami UV, a także stworzy powłokę ochronną przed uszkodzeniami termicznymi. Nie zapomnij nałożyć go również na skórę, dzięki temu wzmocni cebulki włosów.

Wystarczy, że na suche włosy, bez śladu preparatów do stylizacji, nałożysz wybrany olej. Pamiętaj, aby zacząć od podziału pukli na sekcje, a następnie kolistymi ruchami wmasuj go w skórę głowy. Resztę produktu rozprowadź aż po same końce. Na koniec możesz przeczesać całość grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Dzięki temu produkt rozłoży się równomiernie. Dla lepszego efekt możesz podgrzać olejek przed zabiegiem. Efekt widoczny jest po pierwszej aplikacji, jednak najlepsze rezultaty uzyskasz, stosując go raz w tygodniu przez miesiąc.