Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Pigging skrajnie niebezpiecznym trendem w randkowaniu. Jak się przed nim chronić?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 25.04.2023 11:16

Pigging skrajnie niebezpiecznym trendem w randkowaniu. Jak się przed nim chronić?

smutna kobieta
fot. Wavebreakmedia, canva.com

Pigging to nowy, brutalny trend w randkowaniu. Może wywołać u kobiet poważne problemy z zaufaniem, a do tego zaniżone poczucie własnej wartości. Okazuje się, że jego ofiarą może paść każda z nas. Czy jest jakiś sposób, aby się przed nim ustrzec?

Trend, którego przejaw każda kobieta miała okazję zobaczyć na wielkim ekranie amerykańskich produkcji, dotarł do Polski i zdobywa coraz większą popularność. Piszemy, jak z pozoru niewinna komedia romantyczna zmienia się w koszmar na jawie i realne zagrożenie.

Czym jest pigging?

Zapewne nie jedna z kobiet kojarzy ten filmowy schemat — przystojny chłopak, o którym marzy każda dziewczyna w szkole, dla żartu lub w ramach zakładu z kolegami stara się poderwać o wiele mniej atrakcyjną dziewczynę, licealnego wyrzutka. Ostatecznie ona przechodzi metamorfozę w wyglądzie, a on traci dla niej głowę i szczerze żałuje, że postanowił wykorzystać ją dla poklasku rówieśników. I choć te hollywoodzkie produkcje zazwyczaj kończą się szczęśliwie, w prawdziwym życiu nie każda z kobiet ma na tyle dużo sił i pewności siebie, by psychicznie dźwignąć się po tym, jak ktoś postanowił dla żartu z niej zadrwić. 

Pigging to określenie, które pochodzi od angielskich słów “pulling a pig”, czyli w dosłownym tłumaczeniu “wyrywanie świni” i jest odzwierciedleniem swojej nazwy w rzeczywistości. Mężczyzna, który stosuje pigging, zazwyczaj robi to dla żartu lub zakładu. Podrywa najmniej atrakcyjną dziewczynę na danej imprezie, zaczyna budować z nią złudną relację, czasem nawet idzie do łóżka — wszystko po to, by ostatecznie oznajmić jej w brutalny sposób, że została wykorzystana dla zabawy. 

Gwiazdy i ich nietypowe zabiegi na twarz. Maseczki z ptasich odchodów, jadu węża i wiele innych

Pigging w praktyce

Pigging to nieprzyjemna, zyskująca na popularności gra, której ofiarą pada nieatrakcyjna (nie tylko pod względem aparycji) kobieta. Bardzo często ma ona problemy z poczuciem własnej wartości, dlatego takie przeżycie może okazać się dla niej bardzo trudne do zniesienia i całkowicie zniszczyć i tak już wątłą wiarę w siebie. 

Wiele kobiet, które doświadczyły w swoim życiu piggingu, wstydzi się o tym mówić, choć ma to katastrofalne skutki dla ich psychiki. Niektórym udało się jednak przezwyciężyć nieśmiałość i opowiedziały o tym, jak zostały potraktowane. Ku przestrodze przytaczamy więc historię Sophie Stevenson, która na jednym z portali społecznościowych opisała, jak potraktował ją chłopak, z którym związała się na wakacjach. Długo zapewniał Sophie o swoim uczuciu, namówił ją nawet, by przyleciała do niego, do Amsterdamu. Gdy dziewczyna zjawiła się na lotnisku, po kilku godzinach czekania dostała jedynie krótką wiadomość: "You've been pigged".

Jak uniknąć piggingu?

Piggingu możemy doświadczyć w codziennym życiu w różnych sytuacjach, najczęściej jednak możemy spodziewać się go na imprezie lub podczas randkowania online. W tych sytuacjach mężczyźni czują się najbardziej komfortowo, ponieważ mogą pozostać anonimowi. Co jednak możemy zrobić, by uchronić się przed tym przykrym trendem? Przede wszystkim należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Skanuj otoczenie, zwróć uwagę nie tylko na zachowanie mężczyzny, który cię podrywa, ale także, jeśli masz taką możliwość, jego kolegów. Nawet jeśli twój adorator popisze się nienaganną grą aktorską, bardzo możliwe, że jego znajomi znacznie gorzej będą kryli emocje. 

Pamiętaj, że pigging to przejaw bardzo niedojrzałego, krzywdzącego zachowania, które ma na celu zabawienie się twoim kosztem. Nawet jeśli cieszysz się ponadprzeciętną urodą, nie wyklucza cię to grupy zagrożonych kobiet, ponieważ nigdy nie wiesz, jaka z twoich cech może zostać uznana za słabość i wykorzystana. Z rozwagą dozuj się swoje zaufanie wobec obcych mężczyzn, których intencji nie jesteś pewna. 

 

pigging
fot. Andrea Piacquadio/Pexels
pigging
fot. Fausto Sandoval/Unsplash
Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę