Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Radosne święta w pojedynkę? Przepis na udane Boże Narodzenie dla singielek
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 20.12.2023 14:16

Radosne święta w pojedynkę? Przepis na udane Boże Narodzenie dla singielek

 Mikhail Nilov/Pexels, Radosne święta dla singla
Fot. Mikhail Nilov/Pexels, Radosne święta dla singla

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wszędzie słychać radosne, nierzadko miłosne utwory. Do tego światełka i ozdoby. To wszystko sprzyja rodzinnemu nastrojowi. Nie każdy jednak ma kogoś bliskiego, czasem są to jedynie przyjaciele, którzy już mają plany. Czasem także single chcą spędzić ten czas w pojedynkę. Jak sprawić, aby również wtedy były to wesołe święta?

Dlaczego święta "muszą" być szczęśliwe?

Przyjęło się, że okres przedświąteczny, a także w trakcie świąt musi być wesoło, przyjemnie, a wręcz cukierkowo. Co jeśli nie mamy akurat ochoty się radować? Coraz więcej osób odchodzi o przymuszania się do celebrowania świąt czy sylwestra.

Dają sobie wówczas przestrzeń na bycie samemu i odcięcie się od pracy i świata. Nie dla nich są ciężkie potrawy, śpiewanie kolęd czy choćby wizyta w domu rodzinnym. To jednak nie oznacza, że jest to dla nich nieudany okres. Często wręcz przeciwnie. Nie robią bowiem nic wbrew sobie. Według naszych obserwacji to zjawisko dotyczy zdecydowanie częściej singli, niż osób przebywających w związkach.

Szybkie, proste i efektowne fryzury last minute na święta! Potrzebujesz zaledwie jednej ozdoby

Święta według nowoczesnej singielki

Jeszcze nie tak dawno temu samotne kobiety brały przykład z nieporadnej Bridget Jones. To ona pokazała, że można spędzać czas inaczej, niż narzuca nam tradycja i żyć według własnych zasad. W głębi duszy jednak pragnęła poznać kogoś wyjątkowego i zakochać się, w przeciwieństwie do współczesnych singielek. One nie szukają usilnie kogoś, kto je pokocha. Są niezależne, mają spore wymagania i nie zadowolą się “byle kim”. 

Wiedzą też doskonale, jak spędzić święta w pojedynkę. Mimo że chętnie wpadają do rodziców, podczas Bożego Narodzenia nie mają ochoty tłumaczyć, dlaczego znowu przyszły same i spotykać się z dalszą rodziną. Co zatem wówczas robią?

Zabawa w pojedynkę

Pamiętacie film “Holiday”? To tam dwie wolne kobiety zamieniają się życiem na okres świąt i wspaniale się przy tym bawią. Nie brakuje dobrego jedzenia, beztroskiego czasu w dresach i bez makijażu, a także wina, które umila im czas szczególnie wieczorami.

Do tego odpowiednie filmy i muzyka nawiązująca najlepiej do lat nastoletnich. Co ciekawe często w mieszkaniach nowoczesnych singielek nie brakuje pięknych ozdób, światełek i prezentów, które same sobie zapakowały. Nie zawsze jednak są same, często towarzyszy im ukochany zwierzak.

Można także skorzystać z czasu dla siebie, żeby rozwinąć swoją pasję lub totalnie się wyciszyć. Jeśli czekają cię takie święta, zadbaj nie tylko o zapasy jedzenia, ale również o obrazek do malowania po numerkach lub zestaw to domowego wytapiania świeczek.

A wy jak spędzicie święta w tym roku?

Tagi: miłość