Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak przykleić sztuczne rzęsy? Dwa najłatwiejsze sposoby w internecie
Martyna Szabłowska
Martyna Szabłowska 09.10.2019 16:43

Jak przykleić sztuczne rzęsy? Dwa najłatwiejsze sposoby w internecie

rzęsy
instagram.com/sofiepeterseen

Sztuczne rzęsy to świetny sposób na dodanie czegoś wyjątkowego do swojego spojrzenia. Doklejając pasek sztucznych włosków do powiek można stworzyć dużo bardziej wyrazisty makijaż. Przedstawiamy dwa najłatwiejsze sposoby w internecie.

Sztuczne rzęsy dzielą się na te w pasku i na te w formie kępek. Oba rodzaje są do dostania w drogeriach i sklepach kosmetycznych, ale różnią się sposobem aplikacji.

Jak przyklejać sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy przykleja się poprzez wyciśnięcie małej ilości kleju do aplikacji sztucznych rzęs i rozprowadzenie go po pasku. Należy pamiętać o dobrym wyborze kleju ze względu na alergie na substancje, które może zawierać. Najłatwiej sztuczne rzęsy podnosić pęsetą. Te w pasku nakleja się jednorazowo, więc trzeba uważać. Wcześniej warto też przymierzyć czy długość paska pasuje do oka i w miarę potrzeby skrócić.

Dobrym pomysłem jest poczekać pół minuty aż klej trochę przyschnie i dopiero wtedy aplikować. Najlepiej zacząć od zewnętrznej części oka. Gdy już znajdą się na powiece jak najbliżej naturalnych rzęs należy przytwierdzić je do oka. Biały na początku klej zazwyczaj staje się transparentny po wyschnięciu. Po przyklejeniu rzęs można poprawić makijaż oka i kreskę na powiece, która sprawi, że będą wyglądały bardziej naturalnie. Ostatni krok to tuszowanie rzęs.

Jak przykleić sztuczne rzęsy kępki?

Sztuczne rzęsy kępki przykleja się mocząc końcówkę kępki w niewielkiej ilości kleju i umieszczeniu jej jak najbliżej naturalnych rzęs. Należy celować w przestrzeń między nimi. Na koniec użyj tuszu na naturalnych i sztucznych rzęsach, a aby zakryć ślady po kleju, zrób czarną kreskę na powiece eyelinerem lub cieniem. Ta metoda wymaga więcej czasu, ale daje bardziej naturalny efekt.

Jak ściągnąć sztuczne rzęsy?

Najlepiej ściągnąć je delikatnie, żeby nie wyrwać swoich naturalnych rzęs. Dobrym sposobem jest użycie oliwy lub tłustego kremu, które nałożone na wacik rozpuszczą nawet najbardziej uparty klej. Należy przytrzymać parę sekund wacik przy oku, a kiedy go odejmiemy, zobaczymy, włoski są na waciku. Najczęściej trzeba powtórzyć to kilka razy, aż nie pozbędziemy się wszystkich sztucznych rzęs.

Trzeba pamiętać, żeby robić to po demakijażu i nie trzeć zbyt mocno oka i robić to delikatnie.

Jak przykleić sztuczne rzęsy bez kleju?

Sztucznych rzęs lepiej nie przyklejać bez kleju. Klej jest najlepszym wyborem dla wszystkich chcących podkreślić mocniej swoje oczy. Stosując inne metody łatwo podrażnić sobie oczy. Kleje kosmetyczne w drogeriach nie bywają wielkim wydatkiem, więc rozsądniej jest użyć kleju specjalnie przeznaczonego do aplikacji rzęs.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak dbać o rzęsy

Sztuczne rzęsy to świetny sposób na dodanie czegoś wyjątkowego do swojego spojrzenia.

rzęsy

Istnieje kilka technik, które warto opanować, by cieszyć się wyrazistym spojrzeniem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak wyszczuplić twarz makijażem? Poznaj niezawodne tricki
  2. Makijaż odmładzający po 40. 5 ZŁOTYCH zasad młodego wyglądu
  3. Jak dobrać kolor szminki? Kilka zasad, o których trzeba pamiętać