Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Sposób na idealne brwi bez wizyty u kosmetyczki! Te dwa produkty dają lepszy efekt niż henna
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 03.10.2023 11:17

Sposób na idealne brwi bez wizyty u kosmetyczki! Te dwa produkty dają lepszy efekt niż henna

idealne brwi, pexels
brwi, pexels

Metod upiększania i utrwalania brwi jest wiele. Kobiety chętnie zapisują się na takie zabiegi, jak microblanding, czy henna pudrowa brwi. Pomada do brwi, to jedna z najpopularniejszych obecnie metod utrwalania i przyciemniania włosków w domu. Czy istnieje jednak naturalny i tani sposób, który da podobny, a nawet lepszy efekt? Okazuje się, że tak! Wystarczą dwa produkty, które prawie każdy ma w swojej kuchni. 

Brwi permanentne. Jakie metody w 2023 są najpopularniejsze?

Najpopularniejsze metody wykonywania brwi permanentnych w 2023, to microblanding, metoda piórkowa i metoda włoskowa. O ile jeszcze 10, a nawet 20 lat temu trendem były brwi ciemne, jednolite i dosyć cienkie, tak w ostatnich latach hitem stały się brwi w naturalnym kolorze z widocznymi włoskami. Te powinny być rozczesane i oddzielone od siebie, układając się ku górze. 

Dolej ją do kawy zamiast mleka. Jedna łyżka sprawi, że organizm będzie wdzięczny

Mydełko do brwi w domu. Ile kosztuje i jak go używać?

Jedną z tańszych i popularnych w ostatnim czasie metod stylizacji brwi jest mydełko. Ceny w drogeriach rozpoczynają się już od kilkunastu złotych, a opakowania są zazwyczaj bardzo wydajne. Taka metoda utrwalania brwi jest bardzo skuteczna i starcza nawet na 12h. Wystarczy nałożyć maź na włoski i rozczesać specjalną szczoteczką. Brwi pozostaną w takim ułożeniu, w jakim zakończymy stylizację.

Naturalne pociemnianie brwi? Wystarczą dwa produkty

Naturalna metoda, którą możliwe, że znały już nasze mamy, to połączenie kawy i miodu! Fusy połączone z miodem są ciemne, kleiste i świetnie przyciemnią naturalne włoski. Jeśli chcesz wykonać bardziej “specjalistyczny” domowy zabieg, dodaj odrobinę oleju kokosowego i pozostaw powstałą masę na brwiach przez 20 minut. Po tym czasie zmyj dokładnie brwi i zobacz, że stały się ciemniejsze! Zabieg możesz powtarzać raz w tygodniu.

Tagi: brwi