Ekologia

rossmann
16.01.2020 16:57 W Rossmannie stanęły automaty do napełniania butelek. Sklep zachęca do bycia eko

Rossmann to sieć drogerii, która postanowiła przyłączyć się do ekologicznych rozwiązań. Sklepy od zawsze starają się sprostać wymaganiom klientów. Teraz sieć postanowiła zadbać o klienta nie tylko pod względem produktów, ale także wpływając na jego postawę wobec środowiska. Drogerie postanowiły wprowadzić automaty, które znacznie ułatwią klientom bycie eko! Rossmann po raz kolejny zaskakuje, tym razem umieszczając w sklepach specjalne automaty. Co czego mają służyć? Dzięki nim napełnimy butelki produktami, w efekcie czego zużycie plastiku znacznie spadnie! Drogeria tłumaczy, jak będzie działał ten system.

kolekcja
03.12.2019 23:04 LEVI’S® x PORTO ALEGRE_. Kolekcja jeansowych akcesoriów od kooperatywu Porto Alegre

Levi Strauss & Co. prezentuje kolekcję akcesoriów stworzonych z dżinsu pochodzącego z recyklingu, ręcznie robionego przez kooperatyw Porto Allegre – organizację non-profit, która zapewnia szkolenia zawodowe dla osób potrzebujących, w tym uchodźców i osób poszukujących azylu. Nie sama kolekcja, ale idea, w której została stworzona jest pionierska i szerząca pozytywną zmianę w naszych społecznościach. W grudniu 2019 Levi Strauss & Co. wprowadza na rynek kolekcję kapsułową stworzoną przez Porto Alegre. Ręcznie robione produkty stworzone z dżinsu pochodzącego z recyklingu powstały dzięki kooperatywowi społecznemu Porto Alegre. Został on założony w 2001, a jego siedziba mieści się w Rovigo we Włoszech. Ich praca opiera się na wspomaganiu grup najbardziej potrzebujących w społeczeństwie, w tym bezdomnym, osobom z problemami zdrowotnymi, migrantom, osobom szukającym azylu i uchodźcom.

Ubrania zero waste
31.07.2019 14:48 Jak się ubierać ekologicznie? 10 porad w duchu zero waste

Ubrania zero waste – prawdopodobnie każda z nas w ostatnim czasie każda zetknęła się z tym określeniem. Trend na bycie eko zyskał na ogromnej popularności i stał się prawdziwym hitem! Co więcej, dotyczy to też kwestii mody i ubrań. Jak się ubierać ekologicznie? Na czym polega moda zero waste? Poznaj 10 porad, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze, a przy okazji zadbasz o środowisko! Chyba nie ma na świecie kobiety, która po otworzeniu szafy nie wypowiedziałaby kultowych już słów: Nie mam w co się ubrać! Pomimo tego, że garderoba pęka w szwach… Masz już dość robienia nieprzemyślanych zakupów pod wpływem impulsu? Świetnie się składa! Najwyższa pora wprowadzić w życie zasadę zero waste, także w twojej szafie. Potrzeba naprawdę niewiele, by zrobić coś dla siebie i innych! Zobacz, jak sprawić, by ubrania zero waste zagościły w twoim życiu na dobre.