Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > W Rossmannie stanęły automaty do napełniania butelek. Sklep zachęca do bycia eko
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 16.01.2020 16:57

W Rossmannie stanęły automaty do napełniania butelek. Sklep zachęca do bycia eko

rossmann
Fot.materiały prasowe

Rossmann to sieć drogerii, która postanowiła przyłączyć się do ekologicznych rozwiązań. Sklepy od zawsze starają się sprostać wymaganiom klientów. Teraz sieć postanowiła zadbać o klienta nie tylko pod względem produktów, ale także wpływając na jego postawę wobec środowiska. Drogerie postanowiły wprowadzić automaty, które znacznie ułatwią klientom bycie eko!

Rossmann po raz kolejny zaskakuje, tym razem umieszczając w sklepach specjalne automaty. Co czego mają służyć? Dzięki nim napełnimy butelki produktami, w efekcie czego zużycie plastiku znacznie spadnie! Drogeria tłumaczy, jak będzie działał ten system.

Rossmann dba o środowisko

Rossmann w Czechach testuje automaty do napełniania pustych butelek. W ten sposób chce zachęcić klientów do ograniczenia produkcji plastikowych odpadów.

Pomysł popularnych drogerii jest o tyle innowacyjny, że trafi najpierw do kobiet, które są przykładem dla swoich dzieci. Dorośli pokażą maluchom jak w łatwy sposób ograniczyć produkcję niebezpiecznych odpadów.

Zanieczyszczenie plastikiem stało się już globalnym problemem. Ekolodzy alarmują, że jak najszybciej musimy ograniczyć używanie plastikowych opakowań. Pomóc mają nam w tym sklepy, by podczas zakupów ułatwiać nam dbanie o środowisko.

Jak będą działać automaty w Rossmanie?

Do pustej butelki po płynie do naczyń, czy płynie do płukania tkanin, należy włożyć odpowiednią końcówkę w szyjce butelki i wcisnąć przycisk widoczny na automacie. Maszyna automatycznie wymierzy ilość produktu, który powinien się znaleźć w butelce. Dodatkowo na przednim panelu widnieje dokładna instrukcja obsługi urządzenia.

Na rynku dostępne są już testowe automaty, dzięki współpracy z marką Henkel. Maszyny są wypełnione różnymi środkami czystości, takimi jak płyny do mycia naczyń, prania i płukania tkanin oraz szampony do włosów i żele pod prysznic.

Czeski Rossmann, aby obudzić chęć eko-zakupów w klientach, wysłał do ich domów paczki z pustymi butelkami wielokrotnego użytku.

W Polsce sprawnie wprowadziliśmy papierowe torby, zastępując nimi plastikowe reklamówki, które są jednym z największych zagrożeń dla środowiska. Kiedy Polska pójdzie w ślady czeskich sąsiadów? Podobno nie prędko…

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rossmann

Drogerie Rossmann uczą klientów jak ograniczyć produkcję niebezpiecznego plastiku.

tusz do rzęs

Dobre nawyki procentują na przyszłość

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Gniezno: poród odbył się na środku ulicy. Matka nie miała pojęcia, że jest w ciąży
  4. Jedna z głównych bohaterek odchodzi z „M jak Miłość”. To już pewne, fani w rozpaczy
  5. Była przekonana, że spodziewa się dziecka. Badanie ujawniło coś zupełnie innego
  6. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni

żródło: www.whitemad.pl, www.rossmann.pl, kobieta.wp.pl