Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Wydaje ci się, że twoje zęby są dokładnie umyte? To tylko pozory! Prawdopodobnie nie szczotkujesz ich we właściwy sposób. Sprawdź, jak robić to poprawnie
Redakcja Gwiazd
Redakcja Gwiazd 26.09.2023 16:13

Wydaje ci się, że twoje zęby są dokładnie umyte? To tylko pozory! Prawdopodobnie nie szczotkujesz ich we właściwy sposób. Sprawdź, jak robić to poprawnie

None
fot. materiały prasowe Oclean X Pro Digital

Mycie zębów wydaje się tak prozaiczną i łatwą czynnością, że nikt nie podejrzewa pewnie nawet, że można robić to źle. Tymczasem okazuje się, że zdecydowana większość z nas, bo aż 90%, nie myje zębów w prawidłowy sposób, pomijając pewne obszary jamy ustnej, zwłaszcza te trudno dostępne. To z kolei może być powodem rozwoju próchnicy, chorób dziąseł oraz nieświeżego oddechu. Przygotowaliśmy więc dla ciebie instrukcję krok po kroku, jak prawidłowo myć zęby.

Jak prawidłowo szczotkować zęby? Instrukcja krok po kroku

Oto 6 prostych kroków, dzięki którym łatwiej będzie ci zadbać o to, by twoje zęby były odpowiednio umyte.

Krok 1: Wyczyść język. To miejsce, które bardzo często jest w ogóle pomijane w codziennej higienie jamy ustnej. Tymczasem na języku gromadzi się osad, a wraz z nim bakterie, które mogą być przyczyną nieświeżego oddechu. Przy każdym myciu zębów wyczyść także język, używając do tego specjalnej skrobaczki lub silikonowej szczoteczki

Krok 2: Wyczyść przestrzenie międzyzębowe – przy użyciu nitki dentystycznej usuń resztki jedzenia z przestrzeni między zębami, by podczas mycia zębów składniki pasty dotarły także do tych miejsc.  

Krok 3: Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz, a więc przede wszystkim szczoteczkę i pastę. Na szczoteczkę nałóż niewielką ilość pasty – tutaj obowiązuje zasada umiaru. Jeśli nałożysz jej za dużo, szybko spieni się podczas szczotkowania, a ty większość jej wyplujesz lub połkniesz. Odpowiednia będzie ilość wielkości ziarnka grochu.

Krok 4: Zacznij od tylnej ściany zębów. Ustaw szczoteczkę przy linii dziąseł pod kątem 45 stopni i zacznij delikatnie szczotkować. Wykonuj krótkie poziome ruchy. To samo powtórz w kolejnych ćwiartkach jamy ustnej. Pamiętaj, by nie dociskać szczoteczki zbyt mocno do zębów, bo to może spowodować uszkodzenie szkliwa lub poranienie dziąseł.

Krok 5: Nie zapomnij o zębach trzonowych. To trudno dostępny, a przez to często pomijany obszar, dlatego zwróć na niego szczególną uwagę. Aby dokładnie umyć zęby trzonowe, umieść na nich szczoteczkę. Następnie wsuwaj ją i wysuwaj od tyłu do przodu jamy ustnej. Nie zapomnij powtórzyć tego w każdej ćwiartce jamy ustnej.

Krok 6: Umyj przednią część zębów. Przyłóż szczoteczkę do zębów pod kątem 45 stopni i wykonuj delikatne wymiatające ruchy, przesuwając szczoteczkę od zębów przednich do trzonowych. Tutaj też nie zapomnij, by powtórzyć tę czynność w każdej ćwiartce i nie używać zbyt dużo siły.

Po zakończonym myciu wypluj nadmiar pasty. Nie płucz ust, nie jedz i nie pij przez ok. 30 min od zakończenia mycia, aby składniki past działały jak najdłużej na powierzchni zębów.

Jak często należy myć gąbeczkę do makijażu? Tylko wtedy unikniesz siedliska bakterii

Zęby czyste, jak nigdy przedtem

Jak widzisz, mimo że mycie zębów to codzienna czynność, wcale nie jest ona taka prosta, jak się z pozoru wydaje. Czy istnieje zatem sposób, by zawsze mieć pewność, że zęby są dokładnie wyszczotkowane? Odpowiedź brzmi: tak! Wystarczy sięgnąć po szczoteczkę Oclean X Pro Digital, która w czasie rzeczywistym skanuje twoją jamę ustną podczas mycia zębów. Po zakończonym szczotkowaniu na kolorowym ekranie zobaczysz raport ze szczotkowania w postaci schematu zębów 3D, na którym czerwonym kolorem zaznaczone są niedokładnie doczyszczone miejsca, wymagające twojej dalszej uwagi. Dzięki temu można kontrolować, czy wszystkie obszary jamy ustnej zostały dokładnie wyczyszczone. Jeśli nie, szczoteczka zaproponuje dodatkowy cykl mycia o odpowiednim czasie trwania, podczas którego doczyścisz pominięte obszary. To bez wątpienia ogromna pomoc, bo nie będziesz musiał martwić się już, że nie doczyściłeś na przykład zębów trzonowych. Szczoteczka oferuje kilka programów mycia (jeden z nich możesz spersonalizować) i współdziała z dedykowaną aplikacją mobilną dostępną zarówno dla systemów Android, jak i iOS.

Dodatkową zaletą szczoteczki Oclean X Pro Digital jest supernowoczesny silnik magnetyczny Maglev, który zapewnia wysoką moc wibracji, jednocześnie dbając o to, by były one bezpieczne dla szkliwa i dziąseł. Wbudowany timer zadba natomiast o to, byś mył zęby 2 minuty, czyli tyle, ile zalecają dentyści i na każdą ćwiartkę jamy ustnej poświęcił tyle samo czasu. Nie musisz też martwić się o czas pracy na baterii – szczoteczka jest w stanie działać nawet do 30 dni na jednym ładowaniu, a jej naładowanie do pełna zajmuje zaledwie 3 godziny.

XPD silver 6970810552560.png
Oclean X Pro Digital