Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak często należy myć gąbeczkę do makijażu? Tylko wtedy unikniesz siedliska bakterii
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 26.09.2023 05:03

Jak często należy myć gąbeczkę do makijażu? Tylko wtedy unikniesz siedliska bakterii

Gąbeczka do makijażu
Jak często myć gąbeczkę do makijażu? fot. progressman / canva.com

Gąbeczka do makijażu to sprawdzony sposób na szybką aplikację podkładu i korektora na twarzy. Świetnie sprawdzi się także podczas konturowania na mokro. Jak często należy być aplikator, aby być pewnym, że nie znajdują się na niej bakterie i grzyby?

Gąbeczka do makijażu ulubieńcem podczas aplikacji kosmetyków

Kiedy na rynku kosmetycznym zaczęły pojawiać się gąbeczki do makijażu, nastąpił absolutny przełom. Wiele kobiet zrezygnowało z pędzli na rzecz beauty blenderów. Dziś wiele marek wypuszcza swoje aplikatory, które różnią się nie tylko wielkością, kształtem i kolorem, ale również materiałem, z których zostały wykonane. 

Niektóre z gąbeczek są bardziej, inne mniej chłonne, a ich miękkość wpływa na komfort nakładanych produktów. Szybko zaskarbiły sobie sympatię makijażystek, głównie z powodu wszechstronności. Aplikatory świetnie sprawdzają się nie tylko w nakładaniu podkładu na twarz, ale również podczas konturowania na mokro, a w ostatnim czasie wiele osób stosuje je również do nakładania kremów. 

Gąbeczka do makijażu
Gąbeczka do makijażu, fot. ttatty / canva.com
Kosztuje tylko 6 zł, a działa lepiej niż drogie kremy pod oczy. Biegnij do najbliższej apteki po tę maść!

Gąbeczki do makijażu idealnym miejsce na siedlisko bakterii i grzybów

Gąbeczki do makijażu należy przed użyciem dokładnie zwilżyć, a kolejno odcisnąć nadmiar wody. Zabieg ten sprawia, że aplikator staje się większy, jego struktura staje się bardziej miękka i przede wszystkim mniej chłonna. W ten sposób zapobiegamy wchłanianiu się podkładu czy kremu do wnętrza gąbki.

Należy jednak pamiętać, że wilgoć utrzymująca się w gąbce przez wiele godzin stwarza warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Dodatkowo trzeba mieć świadomość, że jeśli przed nałożeniem makijażu nie zadbamy o higienę skóry twarzy, wszelkiego rodzaju bakterie i nieczystości mogą przenieść się na gąbkę. Co jaki czas warto ją myć, zadbać o higienę?

Beauty blender
Gąbeczka do makijażu, fot. robertprzybysz / canva.com

Jak często należy myć gąbeczkę do makijażu?

Należy mieć świadomość, że dotykanie twarzy brudną gąbeczką do makijażu może przynieść opłakane skutki. Mnożące się bakterie potrafią negatywnie wpłynąć na cerę i skutkować pojawieniem się niedoskonałości. 

Gąbeczkę do makijażu należy dokładnie umyć po każdym użyciu. Samo spłukanie wodą nie wystarczy, a tłusty podkład potrafi silnie wgryźć się w aplikator. Poleca się więc czyścić gąbeczkę letnią wodą, połączoną z delikatnym mydłem lub specjalnym środkiem do czyszczenia aplikatorów po każdym użyciu. Kolejnym ważnym aspektem jest dokładne wyciśnięcie gąbeczki, aby przyspieszyć jej wysuszenie.

Beauty blender
Jak często myć gąbeczki do makijażu? fot. pixelshot / canva.com