Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Wystarczy 20 minut, a rozszerzone pory odejdą w niepamięć. Weź drobne i biegnij do apteki
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 20.12.2023 13:22

Wystarczy 20 minut, a rozszerzone pory odejdą w niepamięć. Weź drobne i biegnij do apteki

Alon Siniehina/Canva, Rozszerzone pory
Fot. Alon Siniehina/Canva, Rozszerzone pory

Cera z rozszerzonymi porami to problem wielu kobiet. Bez względu na to, jak dbasz o swoją cerę, w tych zakamarkach mogą kryć się zanieczyszczenia, nadmiar sebum, a nawet pozostałości kosmetyków i zbyt ciężkich kremów. Jak z tym walczyć? Na pewno ważne jest regularne i idealnie dopasowane do cery oczyszczanie. Oto jak to zrobić domowym sposobem.

Skąd biorą się rozszerzone pory?

Rozszerzony pory mogą pojawić się w różnym wieku. Z reguły występują u osób z tłustą cerą, gdzie nadmiar sebum osadza się właśnie w kanalikach widocznych na powierzchni skóry. Jednak nie jest to wyjątek, jeśli masz zatem tendencję do tworzenia się drobnych czarnych kropek w strefie “T” ten tekst jest dla ciebie.

Oczywiście, zanim zaczniesz walczyć z wypryskami, warto poznać ich źródło. Jeśli widzisz, że na skórze tworzą się grudki lub czarne kropki to znak, że coś nie pasuje twojej cerze. Często są to zbyt ciężkie kremy czy podkłady plus duża ilość sebum. Aby skóra była gładka, warto zatem odstawić te produkty i zadbać o porządne oczyszczenie. Możesz to zrobić i to za niewielkie pieniądze.

Szybkie, proste i efektowne fryzury last minute na święta! Potrzebujesz zaledwie jednej ozdoby

Jak radzić sobie z rozszerzonymi porami?

Jeśli regularne peelingi i złuszczanie nie pomaga, warto wziąć się za oczyszczenie porów. Od razu uprzedzamy, że ich mechaniczne wyciskanie nie ma sensu. Mogą w wyniku tego procesu powstać nawet blizny. Znakomicie sprawdzają się zabiegi dostępne w gabinetach kosmetycznych. Mowa o oczyszczaniu wodorowym czy kawitacji.

Co najciekawsze możesz też zrobić to za grosze we własnym domu. Potrzebny ci do tego będzie zaledwie jeden środek z apteki. O czym mowa?

Apteczny produkt lekarstwem na zatkane pory

Co musisz kupić w aptece? Znakomitym środkiem okazuje się aspiryna! Wystarczy wykonać ultraprostą pastę i nałożyć ją na miejsca, które pokryte są zatkanymi porami.

4 pastylki aspiryny rozcieńcz w łyżce wody. Taką maseczkę pozostaw na twarzy na 20 minut, a następnie wszystko dokładnie zmyj ciepłą wodą i zastosuj codzienną pielęgnację. Już po pierwszym użyciu zobaczysz spektakularny efekt.