Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Wystarczy jedna rzecz, aby nawilżyć i napiąć skórę twarzy. Na pewno masz ją w domu. Rezultaty są niesamowite!
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 12.07.2023 14:29

Wystarczy jedna rzecz, aby nawilżyć i napiąć skórę twarzy. Na pewno masz ją w domu. Rezultaty są niesamowite!

Sposób na nawilżoną i napiętą skórę
Fot. cottonbro studio/Pexels, Sposób na nawilżoną i napiętą skórę

Latem jesteśmy szczególnie narażeni na przesuszanie się skóry, opuchliznę i podrażnienia. Warto zatem znaleźć skuteczną pielęgnację, która pomoże nam się z tym uporać. W wielkim stylu powraca trend, który już pokochały takie gwiazdy jak Kate Moss czy Dakota Johnson. Działa cuda na cerę bez względu na wiek, jest całkowicie bezpieczny i tani. Sprawdźmy, na czym polega skin icing!

Skin icing - tania metoda pielęgnacji skóry

Poranna rutyna to dla ciebie utrapienie? Codziennie budzisz się z opuchniętą, suchą skórą? Ta metoda pielęgnacji jest zatem dla ciebie. Dzięki niej nie tylko skutecznie pozbędziesz się opuchlizny, ale również wygładzisz cerę, sprawisz, że stanie się napięta i nawilżona, a pory przestaną być widoczne. Do tego skutecznie złagodzi podrażnienia.

Mowa oczywiście o skin icing, który zakłada wykorzystanie w codziennej pielęgnacji lodu.

Kostki lodu do pielęgnacji skóry
Fot. John Shepherd/Canva, Kostki lodu do pielęgnacji skóry
Ida Nowakowska przez to, co ma na stopach, zawsze je ukrywa. "Te stopy nie są do pokazywania"

Usuwa opuchliznę, napina skórę i chłodzi

Każdy ma w swojej lodówce kostki lodu. To z ich pomocą można wykonać masaż, który kompletnie odmieni wygląd twojej skóry. Oczywiście ważna jest regularność. Jednak sama czynność nie powinna sprawić ci większych trudności. Cały proces trwa około 2-3 minut, to właśnie tyle czasu kostka lodu pozostaje w odpowiednim stanie skupienia.

Najlepiej wykonywać okrężne ruchy, błądzącą po skórze twarzy, ale również szyi i dekoltu.

Masaż twarzy lodem
Fot. SOK-STUDIO/Canva, Masaż twarzy lodem

Miękka, pełna witalności cera

Już po pierwszy użyciu kostek lodu poczujesz zadowalające rezultaty, jednak po tygodniu cera nabierze blasku i witalności. Okazuje się, że pomaga nawet zwalczyć trądzik. Latem ta forma masażu jest o tyle przyjemna, że chłodzi, a przy tym pielęgnuje. Możesz ją wykonać o dowolnej porze dnia, ale najbardziej poleca się wprowadzić ją do porannego rytuału.

Po masażu możesz od razu nałożyć krem, a następnie wykonać makijaż, który będzie wspaniale się trzymał.

Wypróbujesz ją na swojej skórze?