Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Zadbaj o zdrowie i smukłą sylwetkę z zasadą 9-5-2-1-0. Na czym polega i w czym tkwi jej sekret?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 31.10.2023 08:55

Zadbaj o zdrowie i smukłą sylwetkę z zasadą 9-5-2-1-0. Na czym polega i w czym tkwi jej sekret?

dieta
Na czym polega dieta 9-5-2-1-0?, fot. Canva

Jeżeli chciałabyś zrzucić kilka zbędnych kilogramów i nie masz pomysłu, jak się za to zabrać, lub może testowałaś już wiele różnorodnych diet, ale żadna z nich nie przyniosła spodziewanego rezultatu, to rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę! Na czym dokładnie polega ceniona zasada 9-5-2-1-0?

Zasada 9-5-2-1-0 na smukłą sylwetkę

Odchudzanie to długotrwały i skomplikowany proces, na który składa się nie tylko odpowiednia dieta, ale również aktywność fizyczna oraz styl życia. Trzeba pamiętać, że nie każda metoda jest uniwersalna. Jeśli jedno rozwiązanie sprawdziło się w przypadku naszej przyjaciółki, wcale nie oznacza, że będzie ono idealne dla naszej sylwetki.

W sieci pojawiło się już wiele zaskakujących diet i sposobów na osiągnięcie zgrabnej figury. Teraz prawdziwym hitem jest metoda 9-5-2-1-0, która bije rekordy popularności dzięki zdrowemu podejściu do życia oraz braku radykalnych rozwiązań. Pamiętaj jednak, że najskuteczniejsza dieta powinna być ustalana przez dietetyka, który pomoże Ci dopasować sposób odżywiania do Twojego organizmu.

Medytacja może zmienić twoje życie. Poznaj kroki, dzięki którym osiągniesz zen

Dlaczego metoda 9-5-2-1-0 jest tak popularna?

Specjaliści od dawna podkreślają, że w walce o piękną i zgrabną sylwetkę liczy się nie tylko dobrze dobrana dieta, czy jedzenie w zgodzie ze swoim zapotrzebowaniem kalorycznym, ale również aktywność fizyczna oraz jakość i ilość snu. Właśnie dlatego metoda 9-5-2-1-0 wydaje się tak perfekcyjna, ponieważ zwraca uwagę nie tylko na aspekt odżywiania, ale też inne przyczyny naszego chudnięcia oraz dobrego samopoczucia.

Posługiwanie się tą metodą pozwala na zmianę swojego życia w taki sposób, aby zadbać o swoje zdrowie i piękną sylwetkę, bez konieczności katowania się drastycznymi dietami, czy wykańczającymi ćwiczeniami fizycznymi. Na czym dokładnie ona polega?

Na czym polega dieta 9-5-2-1-0?

Każda z liczb, użytych w nazwie tej metody, ma swoje ukryte znaczenie, które pozwala określić, w jaki sposób należy przewartościować swoje życie, aby nie tylko osiągnąć piękną figurę, ale też cieszyć się dobrym zdrowiem.

9 - nawiązuje do liczby godzin snu, jaką powinien wygospodarować każdy z nas. Jeżeli chcesz cieszyć się zdrowiem i pozbyć trudności w odchudzaniu, nie powinieneś spać mniej niż 7-9 godzin dziennie.

5 - nawiązuje do dziennej porcji warzyw i owoców, którą powinien spożywać każdy z nas. Jest to też symbolika zbilansowanych posiłków, o które powinniśmy wzbogacić nasz jadłospis.

2 - nawiązuje do liczby godzin, spędzanych przed ekranem w ciągu jednego dnia. Jeżeli będziemy więcej czasu spędzać na użytkowanie laptopa, telefonu, czy oglądanie telewizora, możemy mieć kłopoty ze snem oraz odczuwać silniejsze niż przedtem zmęczenie organizmu.

1 - nawiązuje do godzin przeznaczanych na aktywność fizyczną. Zdaniem ekspertów 60 minut dziennie to okres, jaki powinniśmy spędzać, ćwicząc lub wykonując jakikolwiek sport. Może być to również zwykły spacer, bieganie, joga lub taniec.

0 - nawiązuje do porcji słodkich napojów, które powinni znaleźć się w naszej diecie. Specjaliści podkreślają, że słodkie napoje mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie i sylwetkę, ponieważ są zapełnione cukrem lub innymi substancjami słodzącymi. Warto więc wykluczyć je ze swojej diety.

Zasada 9-5-2-1-0
Zasada 9-5-2-1-0, fot. Robert Kneschke 

Źródło: medonet.pl

Tagi: dieta