Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Zaledwie 3 składniki wystarczą, aby przygotować tę domową maskę na włosy. Efekt tafli gwarantowany
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 10.12.2023 08:03

Zaledwie 3 składniki wystarczą, aby przygotować tę domową maskę na włosy. Efekt tafli gwarantowany

George Doyle/Canva, Naturalna maska na włosy
Fot. George Doyle/Canva, Naturalna maska na włosy

Piękne, zadbane włosy to marzenie. Wówczas odbija się od nich światło, a poza tym są zdrowe, sprężyste i idealnie nawilżone. Wspaniale się prezentują i szybko stają się perfekcyjną ozdobą każdej kobiety. Co ciekawe, wystarczą zaledwie trzy składniki, aby można było uzyskać efekt podobny do tego z salonu fryzjerskiego. Jak zrobić domową maseczkę i to w kilka chwil?

Domowa pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów należy obecnie do absolutnych podstaw w zakresie codziennych zabiegów. Niektóre kobiety stawiają na klasyczne mycie włosów i odżywianie inne zaś stawiają na peelingi, wcierki, maski czy olejowanie.

Warto dobrać ilość produktów do własnych preferencji i przede wszystkim potrzeb włosów. Nie mogę one obciążać pukli, mają je jedynie odżywiać, nawilżać i sprawiać, że będę rosły i zdrowo się prezentowały.

Masz wrażenie, że twoje włosy nie rosną? Trycholożka wskazała powód, wiele kobiet popełnia ten błąd

Składniki idealnie dobrane do twoich włosów

Wśród składników, które najlepiej dopasowane są do włosów o różnej porowatości, można wymień, jogurt, miód, a także awokado. Warto dodać do tego siemię lniane, płynny jedwab czy aloes. Ta domowa maseczka składać się będzie ze składników, które można wykorzystać również w kuchni.

Wystarczy, że przygotujesz dojrzałe awokado, jogurt grecki, który ma gęstą strukturę, a także olej kokosowy lub oliwę z oliwek. Poznaj pełny przepis na to cudo, które sprawi, że włosy będą wyglądały, jak tafla.

Jak zrobić domową maseczkę, po której uzyskasz efekt tafli?

Skoro już wiemy, jakie produkty będą potrzebne do wykonania tej maseczki, trzeba je ze sobą połączyć, tak aby uzyskać gładką i lekko lejącą się strukturę. Wystarczy nałożyć ją na włosy i pozostawić na 30 minut. 

Po upływie tego czasu dokładnie spłucz maseczkę, następnie umyj włosy w normalny sposób. Zabieg można powtarzać raz do dwóch w tygodniu. Gwarantujemy, że efekt cię zaskoczy.