Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Kupują wypełniacze w internecie i wstrzykują je w twarz. Efekt to prawdziwy koszmar
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 25.01.2020 09:09

Kupują wypełniacze w internecie i wstrzykują je w twarz. Efekt to prawdziwy koszmar

znaki zodiaku
unsplash.com — Anna Sastre

Zdjęcie kobiety, która użyła wypełniacza, może wystraszyć, ale też może pokazać innym kobietom, jak kończy się samodzielna ingerencja we własne ciało. Operacje plastyczne i zabiegi chirurgiczne powinni przeprowadzać specjaliści. Żadna kobieta nie jest w stanie zrobić tego sama.

Ostatnio coraz częściej słyszymy o popularnych wypełniaczach do twarzy, które panie kupują w internecie. Statystyki nie kłamią i informują, że aż 70% młodych kobiet, kupuje wypełniacze do ust w sieci. W mediach pokazuje się wiele reklam nakłaniających do samodzielnych zabiegów – nie dajmy się zwieść.

Zdjęcie pokazuje cierpienie

Zdjęcie jednej z kobiet pokazuje, jak okropne skutki może mieć ingerencja we własne ciało bez współpracy ze specjalistą. Nie każdą kobietę stać na zabiegi kosmetyczne w klinikach, dlatego takie osoby są łatwym łupem dla firm promujących niebezpieczne wypełniacze do twarzy.

W Internecie nie ma najmniejszego problemu, żeby kupić produkty, które mogą zniszczyć nam zdrowie. Najpierw bardzo popularne były tabletki na odchudzanie, teraz wyżej wspomniane wypełniacze. Takie produkty można kupić nawet na Facebooku.

Problem się poszerza

Obecnie na całym świecie istnieje problem związany z samodzielnymi zabiegami kosmetycznymi. Jedną z ofiar sprzedawców wypełniaczy jest 30-letnia Siobhan Phelan, mama dwójki dzieci, która prawie straciła górną wargę po zapłaceniu ok. 630 zł za wypełniacze do ust, które znalazła na Facebooku. Ogromna ilość klientek została najzwyczajniej oszpecona i teraz szuka pomocy. Niestety w większości przypadków, firmy, które sprzedały niebezpieczny produkt, są oczyszczane z zarzutów.

Czym wypełnia się twarz?

Twarz wypełnia się dwoma sposobami – kwasem hialuronowym, czyli wypełniaczem tymczasowym oraz wypełniaczem z materiału syntetycznego (np. jak przy powiększaniu piersi), czyli trwałym, który jest bardziej niebezpieczny.

Czym powiększa się usta?

Usta klientek najczęściej są wypełniane kwasem hialuronowym, ponieważ jest to mniej inwazyjna metoda. Zabiegi plastyczne powinni przeprowadzać wykwalifikowani lekarze, a metody i narzędzia, którymi się posługują, muszą być odpowiednie do tego typu zabiegów. Po konsultacji ze specjalistą można stwierdzić, jakie wypełniacze są potrzebne w danym przypadku i jakie mogą być skutki uboczne zabiegu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zabiegi odmładzające po 50 roku życia

Wiele kobiet nie stać na zabieg w klinice.

Dlatego sięgają po niebezpieczne wypełniacze z Internetu.

zdjecie

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kosmetyczka oszpeciła jej twarz. Lekarze nie mogli dojść, co zrobiono klientce w salonie
  3. Horoskop indiański zdradza najsilniejsze cechy. Które zwierzę jest twoim duchowym opiekunem?
  4. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Artysta ostrzega swoich fanów
  5. Musieli przerwać odcinek z Dagmarą. Śmierć przyszła nagle, dramat

źródło: kozaczek.pl, kobieta.wp.pl