Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Zimowa pielęgnacja. Te produkty ODSTAW, jeśli zależy ci na ładnej i promiennej cerze
Martyna Pałka
Martyna Pałka 05.12.2023 13:38

Zimowa pielęgnacja. Te produkty ODSTAW, jeśli zależy ci na ładnej i promiennej cerze

Zimowa pielęgnacja
Zimowa pielęgnacja, fot. Pexels/cottonbro studio

Zima rozszalała już na dobre. Pomimo malowniczej aury i otaczającego nas śniegu, nie jest to najlepszy moment dla naszej skóry, która zmaga się teraz z zimnem i mrozem. Przedstawiamy kilka prostych sposobów, o których należy pamiętać, aby cieszyć się piękną i zdrową cerą w tym okresie.

Jak dbać o naszą skórę zimą?

Podczas zimy nasza skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak przerażające zimno, czy nawet mróz, które mogą powodować jej zaczerwienienia, nadmierne przesuszanie się lub nawet podrażnienia. Ciągłe wystawienie jej na ujemne temperatury powietrza może powodować jej nadmierną szorstkość, osłabienie warstwy ochronnej skóry, a w najgorszym wypadku nawet odmrożenia.

Nic więc dziwnego, że w tym okresie bardziej niż zwykle powinniśmy zadbać o naszą cerę i dostarczyć jej składników, które mogą poprawić jej wygląd i kondycję. Te kosmetyki nie tylko pomogą nam lepiej się prezentować, ale też sprawią, że nie będziemy cierpieć na ból i dyskomfort spowodowane nadmiernym wysuszeniem naszej cery.

Kultowy krem polskiej marki tańszy o ponad 12 zł. W ofercie wszystkie warianty Kosztuje niecałe 33 zł, a skutecznie zastępuje zabieg powiększania ust. Teraz dostaniecie go w Rossmannie

Jakich kosmetyków nie może zabraknąć w Twojej zimowej pielęgnacji?

W czasie mroźnych zimowych dni Twoim największym sojusznikiem powinny być liczne kremy, które mocno nawilżą skórę oraz odbudują jej warstwę ochronną. Najlepiej wybierać te tłuste lub półtłuste, które w swoim składzie zawierają niezbędne dla poprawy kondycji naszej cery lipidy. 

Dobrym rozwiązaniem jest również postawienie na kremy z naturalnymi olejkami, odpowiedzialnymi za odbudowę warstwy lipidowej naszej skóry. W przypadku mocnego dyskomfortu i odmrożeń świetnie sprawdzi się parafina, która natychmiast przynosi ulgę i ma silne działanie kojąco-nawilżające. 

Innym świetnym pomysłem jest stosowanie olejów roślinnych, takich jak olejek arganowy, czy masło shea, które natłuszczają i regenerują nasz naskórek, a dodatkowo wzbogacają go o mnóstwo witamin i minerałów.

Tych kosmetyków lepiej unikaj zimą!

Istnieje jednak kilka wskazówek, o których powinniśmy pamiętać, wybierając kosmetyki, których zamierzamy używać w okresie zimowym. Przede wszystkim, z racji na szybko wysuszającą się skórę, zamiast wyłącznie produktów o działaniu delikatnie nawilżającym, powinniśmy wybierać te mocno natłuszczające — w ten sposób nie tylko przynosimy ulgę, ale też odbudowujemy warstwę lipidową cery.

W czasie zimy warto również wystrzegać się produktów na bazie żelu, ponieważ nie zawiera on zbyt wiele składników ochronnych, a także może przyczynić się do wysuszania naszej skóry. Podobnie jest w przypadku produktów silnie matujących, a zwłaszcza tych, które w swoim składzie zawierają alkohol.

Kolejnymi produktami, które szczególnie przy delikatnej cerze, należy wyrzucić z naszej kosmetyczki na czas zimy, są kwas salicylowy oraz retinoidy, które mogą działać na cerę drażniąco i powodować dyskomfort.

Tagi: skóra