Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Beżowe flagi nowym pojęciem w randkowaniu. Co oznaczają i jak je rozpoznać? Internauci nie mają wątpliwości
Martyna Pałka
Martyna Pałka 04.08.2023 09:31

Beżowe flagi nowym pojęciem w randkowaniu. Co oznaczają i jak je rozpoznać? Internauci nie mają wątpliwości

Beżowe flagi w randkowaniu
Beżowe flagi w randkowaniu, fot. Canva/Dean Drobot

Chyba nikt nie ma wątpliwości, czym dokładnie są zielone i czerwone flagi w relacji romantycznej, czy związku. Teraz jednak coraz większą popularność zyskuje inny zwrot używany podczas szukania idealnej drugiej połówki. Czym tak naprawdę są “beżowe flagi” i jakiego związku są zapowiedzią?

Czym są beżowe flagi w relacji romantycznej?

Określenie to zyskuje coraz większą rozpoznawalność za sprawą tiktokerki o pseudonimie Caito, która poświęciła temu całą serię na swoim profilu w social mediach. Zdaniem dziewczyny nazwą tą, powinniśmy oceniać partnerów, którzy nie mają żadnych negatywnych, czy toksycznych cech, ale są po prostu nudni.

Według influencerki to, czy ktoś jest “beżową flagą” jesteśmy w stanie rozpoznać już po obejrzeniu profilu w aplikacji randkowej – nie musimy nawet spotykać się z taką osobą. Co ciekawe sposób myślenia Caito oraz jej spostrzeżenie bardzo przypadło do gustu nie tylko użytkownikom TikToka, ale również osobom, które aktywnie korzystają z portalu Hinge — popularnej w Stanach Zjednoczonych aplikacji randkowej.

Mocne słowa Jerzego Kryszaka do kobiet. "Nie rodźcie tych dzieci", to był dopiero początek

Jakie rodzaje "beżowych flag" wyróżniamy w aplikacjach randkowych?

Caito do tego stopnia zaangażowała się w proces wytłumaczenia internautom, czym dokładnie jest “beżowa flaga”, że postanowiła wyróżnić kilka jej rodzajów. Zdaniem tiktokerki tym określeniem nie musimy nazywać tylko osób, które nie mają absolutnie żadnych zainteresowań, a ich przekazy na aplikacji randkowej są raczej nudne i pozbawione polotu, ale również takie, które swoją osobowość opierają tylko na jednym hobby czy zachowaniu.

Influencerka zaznacza, że istnieją takie kategorie “beżowych flag”, jak “fitness beige”, “travel beige”, czy “hot girl beige”. Jej zdaniem są to po prostu osoby, z którymi nie da się porozmawiać na innym temat niż ten nadrzędny i od razu rzucający się w oczy na ich profilu. W pierwszym przypadku jest to po prostu sport i praca nad swoją sylwetką, w drugim podróże i ciągłe zwiedzanie świata, w trzecim z kolei eksponowanie swojego piękna, zamieszczanie tylko zdjęć własnej twarzy i ciała oraz skupianie się jedynie na urodzie i wyglądzie.

Zdania internautów na temat "beżowych flag" są podzielone

Podczas gdy jedni są zachwyceni analizą dziewczyny i gratulują jej spostrzegawczości, innym nie podoba się jej sposób myślenia. Zwolennicy określenia “beżowych flag” uważają, że jest to zwrot, którego brakowało w randkowaniu i na który warto zwracać uwagę, aby oszczędzić swój czas i energię podczas poznawania nowych osób.

Przeciwnicy tej teorii są jednak zdania, że Caito doszukuje się problemów tam, gdzie ich nie ma, przez co jeszcze bardziej komplikuje proces randkowania i miesza ludziom w głowach. Podkreślają oni, że nie każdy jest mistrzem w prezentowaniu siebie online, co nie oznacza, że prywatnie jest nudnym człowiekiem.

Źródło: ofeminin.pl 

Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę