Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Kawiarnia księżnej Diany. Co zjemy i za ile? Londyn oszalał na jej punkcie. Kolejki nie mają końca
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 07.06.2024 11:56

Kawiarnia księżnej Diany. Co zjemy i za ile? Londyn oszalał na jej punkcie. Kolejki nie mają końca

Kawiarnia księżnej Diany
fot. mat. prasowe

Obowiązkowym punktem wycieczki każdego fana księżnej Diany. 

Księżna Diana – księżna ludu i ikona stylu

Księżna Diana – kochana i uwielbiana przez tłumy. Jest jednym z najpopularniejszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. W przeprowadzonym przez BBC plebiscycie “100 Najwybitniejszych Brytyjczyków” księżna zajęła trzecie miejsce. 

Zasłynęła działalnością dobroczynną i charytatywną oraz zamiłowaniem do mody, które przyniosły jej przydomki “Księżna Ludu” i “Ikona Stylu”, a także “Królowej serc” i “Ludowej księżniczki”. 

Swoim działaniem i nagłośnieniem problemu przyczyniła się do podpisania w 1997 traktatu w Ottawie, zabraniającego produkcji, gromadzenia, eksportu i używania min przeciwpiechotnych. 

Niesamowite, jak zmieniłaby się księżna Diana. Tak wyglądałaby dziś – jako 62-latka Księżna Diana miałaby dzisiaj 62 lata, jej śmierć wciąż budzi tysiące kontrowersji. Wypadek czy spisek?

Styl księżnej Diany nadal inspiruje

Styl księżnej Diany jest ponadczasowy i nadal inspiruje miliony kobiet. Netfliksowy serial “The Crown”, który opowiada o losach rodziny królewskiej, odtwarza m.in. kultowe stylizacje księżnej, które na nowo inspirują. 

Nie tylko kobiety naśladują to, jak się ubierała, ale także znane marki. Przykładowo słynny sweter w owieczki, który został sprzedany za rekordową kwotę ponad milion dolarów, zainspirował Oysho do stworzenia bardzo podobnego za 150 złotych i noszony był w Polsce przez gwiazdy – np. Jessicę Mercedes.

Słynna ulubiona torebka księżnej nazwana na jej cześć – Lady Dior – nadal jest ulubioną torebką kobiet wybieraną z oferty tego domu mody. Doczekała się repliki w Kazarze.

Café Diana. Gdzie się znajduje?

Café Diana otwarto w 1989 roku naprzeciwko północnego wejścia do Pałacu Kensington. Kawiarnia nie bez powodu składa hołd zmarłej księżnej Walii. Była ona miejscem, które Lady Di regularnie odwiedzała razem z Williamem i Harrym.

Pierwsze zdjęcie, które właścicielka kawiarni umieściła na ścianie, to prezent od samej Lady Diany z 1989 roku, na którym nawet zostawiła swój autograf. To zdjęcie do dziś wisi w honorowym miejscu ze złotym napisem “Diana. 1989”.

Obecnie ściany Café Diana są pełne zdjęć i pamiątek po zmarłej księżnej, które mają zachować dziedzictwo księżniczki Ludu. Nie brakuje też w niej pozycji, które Diana osobiście uwielbiała i zamawiała, wizytując to miejsce (np. tosty z awokado i z jajkiem czy czekoladowo-orzechowe ciasto).

Co znajdziemy w menu Café Diana? Ceny kawy są bardzo przystępne jak na realia brytyjskie. Za americano zapłacimy około 20 złotych. Z kolei tradycyjne brytyjskie jabłkowe to koszt rzędu 17 złotych. Droższe są śniadania i obiady – tutaj trzeba przygotować się na wydatek ok. 50-100 złotych w zależności od wybranej pozycji. Pełne menu publikujemy poniżej.

di.png
Menu Caffe Diana Restaurant
dia.png
Menu Caffe Diana Restaurant

Opinie o Café Diana:

  • Bardzo smaczna kawa! - Katarzyna Kisielowska
  • Bardzo dobrze i tanio można zjeść... A przy tym z Dianą w tle... - Mariola Świetlicka
  • Wspaniała kawiarnia, do której chodziła księżna Diana. Niesamowite zdjęcia księżnej Diany pokrywają ściany. Jedzenie było świeże, gorące i smaczne. Obsługa była piękna. Dziękuję - Gowhar Shaikh
  • Świetne znalezisko. Jedzenie było dobre za rozsądną cenę, a personel pomocny i przyjazny. Świetny wystrój, warto odwiedzić. - Sue Cresswell

Miejsce to cieszy się ogromną sympatią i popularnością i jest obowiązkowym punktem wycieczki fanów Diany po Londynie. Trzeba jednak uzdbroić się w cierpliwość, bo przed wejściem musimy stanąć w długiej kolejce.

Lokalizacja Café Diana: 5 Wellington Terrace, Londyn W2 4LW. Poniżej zdjęcia wnętrz.

cafe-diana-outside.jpg
Kawiarnia Cafe Diana w Londynie
princess-diana.jpg
Kawiarnia Cafe Diana w Londynie
01063120008xa67udA423.jpg
Kawiarnia Cafe Diana w Londynie
decent-place.jpg
Kawiarnia Cafe Diana w Londynie
image.jpeg
Kawiarnia Cafe Diana w Londynie
cafe-diana.jpg
Kawiarnia Cafe Diana w Londynie