Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jezus Chrystus na czerwonym dywanie w Cannes. Katolicy są oburzeni tym, co zrobiła ta kobieta
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 24.05.2024 14:18

Jezus Chrystus na czerwonym dywanie w Cannes. Katolicy są oburzeni tym, co zrobiła ta kobieta

Suknia z Jezusem Chrystusem w Cannes
fot. EastNews

Tego na czerwonym dywanie w Cannes jeszcze nie było. Jedna z uczestniczek wydarzenia pojawiła się w kreacji z wizerunkiem Jezusa Chrystusa. Internauci są zniesmaczeni tym, co zobaczyli.

Które polskie filmy dostały Złotą Palmę?

Festiwal Filmowy w Cannes, to międzynarodowy festiwal filmowy, odbywający się od 1946 roku w Cannes na francuskim Lazurowym Wybrzeżu. Festiwal organizowany jest co roku i gości całą śmietankę artystów.

Podczas wydarzenia przyznawana jest Złota Palma za najlepszy film. Tylko trzy razy nagroda trafiła w polskie ręce. W 1981 roku nagrodzono film Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza”, w 2002 „Pianistę” Romana Polańskiego, a w 2018 “Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego.

Przerażający widok. Tak pracują w chińskiej fabryce. Nagranie z ukrycia dowodem Mężczyźni pokochali spódnice i sukienki. Za granicą Harry Styles, w Polsce Michał Szpak. Kto jeszcze lansuje kontrowersyjny trend?

Cannes 2024. Manifest Cate Blanchett

W Cannes kreacje często grają główną rolę i skupiają na sobie większą uwagę mediów niż prezentowane filmy. W historii festiwalu w Cannes nie zabrakło stylizacji, które zszokowały wszystkich. Albo odkrywały za dużo ciała, albo były zbyt krzykliwe, albo związane były z jakimś manifestem, na przykład w tym roku Cate Blanchett wystąpiła w sukni nawiązującej w sposób subtelny i zawoalowany do obecnej sytuacji w Palestynie.

Wydawało się, że canneński czerwony dywan widział już wszystko, ale takiej kreacji jeszcze nie było. Chyba nikt nie liczył, że podczas filmowego święta uwagę skradnie… Jezus Chrystus.

Cannes 2024. Suknia z wizerunkiem Jezusa Chrystusa na czerwonym dywanie

Przed pokazem filmu “Hrabia Monte Christo”, który po emisji nagrodzono 12-minutową owacją, jedna z kobiet (prawdopodobnie lokalna gwiazda) przykuła wzrok wszystkich swoją kreacją. Powód? Włożyła czarną suknię z bardzo długim, białym trenem, na którym widniał wizerunek Jezusa Chrystusa z koroną cierniową. Przypominał on kadr z filmu Franca Zeffirellego z 1977 roku "Jezus z Nazaretu", w którym w rolę Jezusa wcielił się Robert Powell.

Do tej pory nie wiadomo, dlaczego uczestniczka festiwalu w Cannes zdecydowała się na taką kreację. W sieci zawrzało od krytycznych komentarzy, w których internauci – często chrześcijanie – zarzucają kobiecie brak szacunku, klasy i gustu, a jedynie chęć zwrócenia na siebie uwagi. 

O ile o sukience z Jezusem rozpisują się media na całym świecie, to o samej jej właścicielce już niekoniecznie. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na jej temat.

Zobaczcie zdjęcia.

Suknia z Jezusem Chrystusem na festiwalu w Cannes 2024, fot. EastNews
Suknia z Jezusem Chrystusem na festiwalu w Cannes 2024, fot. EastNews
Suknia z Jezusem Chrystusem na festiwalu w Cannes 2024, fot. EastNews
Suknia z Jezusem Chrystusem na festiwalu w Cannes 2024, fot. EastNews