Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Przerażający widok. Tak pracują w chińskiej fabryce. Nagranie z ukrycia dowodem
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 24.05.2024 12:10

Przerażający widok. Tak pracują w chińskiej fabryce. Nagranie z ukrycia dowodem

film z fabryki SHEIN
fot. TikTok

Nagranie z chińskiej fabryki trafiło do internetu. Film wywołuje ciarki za sprawą warunków, w jakich produkowane są kosmetyki oferowane przez tanie i duże platformy sprzedażowe.

SHEIN – kontrowersje wokół chińskiej marki

SHEIN – gigant specjalizujący się w szybkiej i taniej modzie. Ubrania są słabej i niskiej jakości, często z poliestru, a powstają często w nietetycznych warunkach. Marka nie tylko oferuje odzież, ale i kosmetyki, których produkcja nie spełnia europejskich warunków sanitarnych. 

SHEIN stacjonarnie był otwarty w Galerii Młociny w Warszawie na kilka dni. Przed sklepem ustawiały się dzikie tłumy, a ludzie wychodzili z wielkimi torbami wypełnionymi po brzegi nowymi ubraniami. 

Choć w sieci coraz więcej osób krytykuje tego typu sklepy i pokazuje, jak naprawdę wygląda produkcja tych rzeczy, to zwolenników taniej mody nadal nie brakuje. Do fanów produktów serwowanych przez SHEIN należy m.in. Doda

Dramatyczny widok na otwarciu znanego butiku. Niesłychane, do czego zdolni są ludzie, żeby zaoszczędzić Te ubrania Doda kupiła za mniej niż 50 zł. Ulubiony sklep gwiazdy otwiera się w Polsce

Kosmetyki z SHEIN nie spełniają europejskich wymogów sanitarnych

Wybierając kosmetyki, warto stawiać na te sprawdzone i bezpieczne dla naszego zdrowia. Kupując produkty oferowane przez SHEIN, nie mamy żadnej gwarancji, co do jakości składu. 

Regulacje, które dotyczą kosmetyków produkowanych w Europie, nie obejmują tych wysyłanych bezpośrednio od producenta z Chin – w tym przypadku od SHEIN. Podobnie jest z Temu czy Aliexpress. Fabryki tych sklepów, w których produkowane są kosmetyki, często są niesterylne i nie spełniają żadnych wymogów sanitarnych. 

Dodatkowo nie wiemy, z czego są produkowane, a to jest chyba w tym wszystkim jest najgorsze. 

Tak wygląda produkcja tuszy do rzęs w chińskich fabrykach

Przerażające nagrania z fabryk SHEIN i innych chińskich gigantów coraz częściej wypływają do internetu. Te filmy i zdjęcia obnażają, jak naprawdę wygląda produkcja tanich ubrań, kosmetyków i innych dostępnych w ofercie rzeczy.

Poniżej filmik z fabryki, w której produkowany jest tusz do rzęs oferowany przez chińskie platformy sprzedażowe.

tuusz.jpg
Instagram @aniagemma
tusze.jpg
Instagram @aniagemma
tuszeeee.jpg
Instagram @aniagemma
tus.jpg
Instagram @aniagemma
shein t.jpg
Instagram @aniagemma
tus1.jpg
Instagram @aniagemma