Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Genialny trik na powlekanie pościeli, którego nie znasz. Teraz zrobisz to w okamgnieniu!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 26.08.2023 18:30

Genialny trik na powlekanie pościeli, którego nie znasz. Teraz zrobisz to w okamgnieniu!

ścielenie pościeli, usnplash
unsplash, pościel

Zmiana pościeli jest tematem, który można przedyskutować na dwóch płaszczyznach. Pierwsza, najbardziej banalna, to oczywiście, jak zmieniać pościel i jak szybko powlekać pościel. Drugie ważne pytanie, to co ile zmieniać pościel. Tutaj zdania są podzielone. Poniżej, odpowiemy na oba z pytań i pomożemy ci powlec kołdrę w zaledwie kilka chwil. Wystarczy jeden prosty trik i gotowe!

Jak często zmieniać pościel? To zależy od wielu czynników

Specjaliści z zakresu zdrowia mówią jasno, że pościel powinno się zmieniać co tydzień, lub co dwa tygodnie. Ma to związek z rozwojem drobnoustrojów i grzybów, które mogą zagnieżdżać się w materiale. Taka opinia może być jednak nie do końca uniwersalna, ponieważ wiele zależy od pogody. W letnie dni wiele osób rezygnuje z pościeli, ale są i takie, które nie wyobrażają sobie spania bez przykrycia. Wówczas, potu wydziela się znacznie więcej, a to sprawia, że zmiana pościeli może być konieczna nawet po kilku dniach.

Czy druhna powinna płacić za sukienkę? "Jeśli nie stać cię na to, nawet ich o to nie proś"

Jak szybko powlekać pościel? Ten trik zmieni twoje dotychczasowe zwyczaje

Aby szybko powlec pościel, wiele osób przewraca poszewkę na drugą stronę. To dobry trop, ale nie działa tak, jak może się wydawać. Cały trik polega na tym, aby przewróconą na lewą stronę poszewkę położyć na łóżku. W tym czasie zamek, lub guziki muszą pozostać rozpięte. Teraz, na poszewkę do kołdry należy położyć kołdrę, w taki sposób aby idealnie nakładała się na materiał. Kolejnym krokiem jest rolowanie materiału. Należy zwijać go od przeciwnej do zamka lub guzików strony. Poszewka koniecznie musi przylegać do torby! Kiedy już to zrobimy, wystarczy odwrócić poszewkę i kolejno złapać za rogi tak, aby poszewka dała się zapiąć. Gotowe!

Jak powlec poduszkę? Ten sposób jest bardzo znany i sprawdzony

W przypadku poduszek, łatwiej będzie skorzystać ze sprawdzonego sposobu. Jest to oczywiście przewrócenie poszewki na drugą stronę, wsunięcie dłoni w rogi poszewki, chwycenie za rogi poduszki i przewrócenie materiału na drugą stronę, a potem przeciągnięcie materiału do dołu, aby pokrył całą poduszkę.