Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Co to halawa? Muzułmanki stosują zabieg, po którym ciało jest idealnie gładkie. Tak walczą z twardymi włosami
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 07.06.2024 12:43

Co to halawa? Muzułmanki stosują zabieg, po którym ciało jest idealnie gładkie. Tak walczą z twardymi włosami

co to halawa?
fot. Pixabay

Halawa to zabieg, któremu muzułmanki poddają całe swoje ciało. Dzięki niemu skutecznie zapominają o twardych włosach.

Jak muzułmanki dbają o urodę?

Muzułmanki ze względu na islam muszą zakrywać swoje włosy i ciało. Jednak nie staje im to na przeszkodzie w pielęgnacji i dbania o nie.  Jako że jest to odległy kraj i odległa kultura to ich zabiegi kosmetyczne i kosmetyki znacząco się różną od tych dostępnych na naszym rynku. 

Szczególną uwagę muzułmanki zwracają na to, aby kosmetyki były naturalne i miały sprawdzony skład wysokiej jakości. Często przygotowują je w domowych warunkach na bazie sprawdzonych i skutecznych przepisów, które krążą w społeczeństwie od setek lat.

Muzułmanki zamiast perfum stosują TO. Kosztuje 13 zł, a ciało pachnie tak, że można oszaleć Tak reklamują szampon dla kobiet w muzułmańskim kraju. Przygotujcie się na szok

Pielęgnacje muzułmanek

Muzułmanki mają wiele rytuałów piękna i pielęgnacji ciała. Jeśli chodzi o usuwanie włosów z ciała, to ich religia wręcz nakazuje depilacji pach oraz okolic intymnych Tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zakazana jest depilacja brwi.

Z ciekawostek kosmetycznych – islam zabrania muzułmankom modlitwy z pomalowanymi paznokciami, ale wyjątkiem jest nasz polski lakier Inglot, który ma status “halal”, czyli jest dozwolony w świetle szariatu.

Co to halawa? Jak wygląda zabieg depilacji u muzułmanek?

Halawa to rodzaj pasty cukrowej, która działa tak samo, jak znany nam w Europie wosk. Depilacja halawa jest jednak mniej bolesna, a skóra nie zostaje podrażniona. 

Halawa składa się głównie z naturalnych składników takich jak: sól morska, sok z cytryny, cukier i woda. Po sporządzeniu lepkiej w konsystencji mikstury nakłada się ją na wybrany fragment ciała, a następnie po kilku minutach ściąga patyczkiem, na którym oprócz mazi widać też usunięte włoski.

Muzułmanki zwracają szczególną uwagę na skład kosmetyków i wybierają te naturalne. 

photo-20170517231823363-1200x675.jpg
Halawa 
images (2).jpg
Halawa
depilacion-con-cera.jpg
Halawa
210032-que-tipo-de-depilacion-te-va-mas-segun-tu-tipo-de-piel.jpg
Halawa
31992_foto_81529.webp
Halawa