Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Horoskop Chiński na 2023 rok. Zdrowie, rodzina, miłość, pieniądze w Roku Królika
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 28.12.2022 20:23

Horoskop Chiński na 2023 rok. Zdrowie, rodzina, miłość, pieniądze w Roku Królika

Horoskop Chiński
@Group4 Studio, canva.com

Horoskop Chiński ma ponad dwa tysiące lat tradycji. Ten niezwykły element wschodniej kultury różni się od zachodniego. Znaki zodiaku przypisane są w nim dwunastu zwierzętom, a w kalendarzu istnieje 12 rocznych cykli. Rok 2023 przypisany jest królikowi. Co czeka poszczególne znaki w tym okresie?

Co czeka wszystkie znaki zodiaku w Roku Królika? 2023 może być czasem odpoczynku i wytchnienia dla wielu osób, po wyczerpującym i pełnym wyzwań 2022: Roku Tygrysa. Dotyczy to zarówno zdrowia, finansów, jak i życia osobistego.

Horoskop Chiński na 2023 rok: co czeka wszystkie znaki zodiaku?

Chiński zodiak składa się z dwunastu znaków, przypisanych zwierzętom. Są to Szczur, Wół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Owca, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Każdy kolejny rok przypisany jest jednemu z nich. Przykładowo: 2022 był rokiem Tygrysa, dlatego 2023 to rok Królika.

Cykle obliczane są na podstawie kalendarza księżycowego, dlatego chiński Nowy Rok wypada 22 stycznia. Wtedy przebojowy i szukający wyzwań Tygrys ustąpi delikatnemu, wyciszonemu i spragnionemu stabilizacji Królikowi. 2023 będzie zatem doskonałym czasem do poszukiwania dystansu, równowagi i budowania więzi z bliskimi. Mimo to na kilka aspektów życia warto uważać.

Szczur

Osoby urodzone w roku Szczura powinny być szczególnie ostrożne. Wszelkie błędy i niedociągnięcia oraz problemy zamiatane pod dywan mogą teraz wybuchnąć im w twarz. Wskazana jest ostrożność i odpowiedzialne stawianie czoła zaistniałym sytuacjom.

Bawół

Chiński Bawół w 2023 będzie zbierać to, co zasiał w 2022. Jako że osoby spod tego znaku są mistrzami w powolnym i cierpliwym, ale skutecznym dążeniu do celu, mogą osiągnąć sporo sukcesów i wyróżnień, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Tygrys

Tygrys i Królik nie rozumieją się zbyt dobrze i stoją w wielu kwestiach na przeciwległych biegunach. To, co w minionym roku wydawało się na wyciągnięcie ręki, w nadchodzącym może odwlec się w czasie. Niezbędne będą duże pokłady cierpliwości, wytrwałości i zaangażowania, by ociągnąć cel.

Królik

Osoby urodzone w roku Królika zdecydowanie będą miały sporo szczęścia. Wszelki pech będzie trzymać się z daleka, a niewielkich bieżących problemach będzie można liczyć na pomoc najbliższych oraz zaufanych współpracowników.

Smok

Chińskie Smoki poczują w tym roku przypływ kreatywności i nowych szans. Z wrodzoną energią zabiorą się do pracy, by nie przegapić żadnej zbliżającej się okazji. 2023 nie szykuje im na szczęście żadnych gwałtownych, nieprzyjemnych niespodzianek.

Wąż

Wbrew wszelkim zawirowaniom, Węże postawią w tym roku na autorefleksję, rozwój osobisty i pracę nad stawianiem granic. Ta ostatnia sfera może być pewnym wyzwaniem, ponieważ w życiu zawodowym pojawią się niespodziewane zmiany. Prawdopodobnie jednak uda się z nich wyjść obronną ręką.

Koń

Osoby urodzone w roku Konia nie boją się wyzwań, a wszelkie przeszkody przeskakują z gracją. Rok Królika może przynieść im kilka niespodzianek, jednak nawet te nieprzyjemne okażą się łatwe do pokonania.

Koza

Chińskie Kozy będą mogły w 2023 roku odetchnąć i cieszyć się owocami swojej pracy. Wszelkie minione trudy okażą się warte wysiłku, a nadchodzący rok pozwoli na zbieranie laurów i sukcesów w wielu dziedzinach.

Małpa

Dla Małp 2023 rok będzie okazją do odzyskania kontroli nad swoim życiem, odnalezienia upragnionej stabilizacji oraz przestrzeni, w których czują się najlepiej. Osoby spod tego znaku przejmą inicjatywę i znajdą w sobie nowe pokłady odwagi życiowej.

Kogut

2023 dla Kogutów może być emocjonalną sinusoidą. Po spektakularnych sukcesach w jednej dziedzinie mogą przyjść srogie porażki w kolejnej. Nie wolno się jednak poddawać: wrodzona przebojowość Kogutów pozwoli im znaleźć upragnione rozwiązania.

Pies

Osoby z roku Psa będą mogły wreszcie złapać oddech i znaleźć czas na odpoczynek. Jeżeli poprzednie lata były męczące, pełne goryczy i trudnych wyzwań, w 2023 uda się uwolnić od trosk i stresów. Nie oznacza to jednak, że będzie im wolno zaniedbywać swoje zamierzenia.

Świnia

Świnia doskonale rozumie się z Królikiem. Dla osób spod tego znaku oznacza to rok pełen sukcesów, miłych niespodzianek i pozytywnych rozwiązań problemów. 2023 zapowiada się jednocześnie jako rok wypoczynku emocjonalnego, jak i okres pełen satysfakcji i radości.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Kim są dzieci Emiliana Kamińskiego? Nie wszystkie są anonimowe, a córką pochwalił się publicznie

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].