Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak szybko wyprasować ubrania? Wykorzystaj ten domowy sposób, a zaoszczędzisz masę czasu
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 19.09.2023 13:07

Jak szybko wyprasować ubrania? Wykorzystaj ten domowy sposób, a zaoszczędzisz masę czasu

stagestock/Canva, Prasowanie ubrań
Fot. stagestock/Canva, Prasowanie ubrań

Prasowanie ubrań dla mało kogo jest relaksującym zajęciem, szczególnie jeśli zabiera masę czasu. Warto zatem wiedzieć, jak ułatwić sobie to zadanie. W końcu noszenie elementów garderoby, które są mocno wygniecione, sprawia, że prezentujemy się niechlujnie. Jak zatem sprytnie wyprasować ubrania? Oto sprawdzony sposób.

W jaki sposób szybciej prasować ubrania?

Nowoczesne żelazka mają za zadanie skutecznie i zdecydowanie szybciej prasować ubrania. Nie zawsze działają, jednak jak trzeba. Ten proces można znacząco usprawnić przy wykorzystaniu domowych rozwiązań. Wówczas żelazko nie musi być najnowszej generacji.

Wystarczy wykorzystać pewien gadżet z kuchni, który na pewno znajduje się w każdym domu.

Zadbaj o pielęgnację twarzy! Czym jest i jak wykonać skin icing? Porady, efekty, przeciwskazania

Domowe sposoby na prasowanie

Znakomicie sprawdzi się folia aluminiowa. Jednak, jak to zrobić, aby nie zniszczyć ubrania, ani żelazka? Wystarczy umieścić ją pod pokrowcem na desce do prasowania. Dzięki dodatkowej warstwie materiału folia nie będzie bezpośrednio przylegać do gorącej powierzchni urządzenia, ani do rozgrzanego ubrania.

Warto rozprowadzić ją równomiernie, tak, aby można było swobodnie skorzystać z całej deski.

Potrzebujesz tylko jednej rzeczy

Folia aluminiowa odbije ciepło, które uchodzi z żelazka, a tym samym przyspieszy proces prasowania. Możesz zatem rano spać dłużej i to nawet o 15 minut. Bez obaw, wszystkie, nawet trudne zagniecenia zostaną szybko wygładzone.

Warto pamiętać, aby dodatkowo wykorzystać żelazko w sprayu, którym można spryskać szczególnie uciążliwą do prasowania tkaninę. Nie tylko szybciej będziesz gotowa do wyjścia, ale jeszcze twoje ubranie zyska piękny zapach.