Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Prasowanie bez żelazka to nie żart. Te sposoby poradzą sobie z zagnieceniami w ekspresowym tempie
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 27.08.2023 13:27

Prasowanie bez żelazka to nie żart. Te sposoby poradzą sobie z zagnieceniami w ekspresowym tempie

Wygnieciona koszula
Prasowanie bez żelazka, fot. vladeep / canva.com

Prasowanie jest zajęciem, które dla wielu nie jest ulubionym. Ponadto w szafie znajdziemy wiele ubrań, które łatwo się mną i do tego trudno je wygładzić. Co w przypadku, jeśli nie lubimy prasować, a zależy nam na schludnym wyglądzie? Okazuje się, że istnieje wiele sposobów, dzięki którym pożegnasz zagniecenia bez włączania żelazka. 

Prasowanie bez żelazka

Dla wielu osób prasowanie jest prawdziwą zmorą. Trudno go uniknąć, szczególnie kiedy chcemy założyć koszulę, lnianą sukienkę czy ulubioną spódnicę, która przez długi czas leżała zgnieciona na dnie szafy. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów żelazek, jednak co w przypadku, kiedy po prostu nie lubimy prasować?

Okazuje się, że można zminimalizować ilość i głębokość wgnieceń na ubraniach już po praniu. Wystarczy przed wywieszeniem wyprostować materiał i zawiesić odzież tak, aby nie powstały kolejne zagniecenia. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie składanie ubrań, a najlepszym rozwiązaniem jest powieszenie ich na wieszaku. Jeśli są już suche, a mimo to wciąż widać zagięcia, można powtórzyć cały proces, uprzednio zwilżając materiał wodą. 

Genialny trik na powlekanie pościeli, którego nie znasz. Teraz zrobisz to w okamgnieniu!

Spray przeciw zagnieceniom

Kolejnym sprawdzonym sposobem na prasowanie ubrań bez użycia żelazka jest użycie specjalnie przeznaczonych do tego celu sprayów. Na rynku znajdziemy mnóstwo specyfików, którymi wystarczy spryskać ubrania, a następnie ręcznie wygładzić zagniecenia. O dziwo ich działanie jest wyjątkowo skuteczne, a jeden z polecanych przez internautki produktów znajdziecie w Action za zaledwie kilkanaście złotych. 

Środek ten jest pomocny również wtedy, kiedy decydujemy się na prasowanie z użyciem żelazka. Przy głębokich zagnieceniach lub materiałach, które trudno jest ujarzmić, warto najpierw spryskać produktem materiał, a dopiero później potraktować go ciepłem. 

Spray przeciw zagnieceniom.JPG
Spray przeciw zagnieceniom, fot. action.com 

Skuteczne sposoby na prasowanie bez żelazka

Kolejnym skutecznym sposobem, który może przydać się na wyjazdach czy wakacjach, jest powieszenie ubrań w zaparowanym pomieszczeniu. Wystarczy dokładnie rozwiesić odzież w łazience, a następnie zażyć gorącą kąpiel. Ciepło i wilgoć pomoże w wyprostowaniu materiału. 

Jeśli jednak zaparowana łazienka to za mało, a pilnie potrzebujemy wygładzić ubrania, pomocny może okazać się garnek z ciepłą wodą. Płaska powierzchnia połączona z ciepłem wystarczy, aby wygładzić ubrania. W ostateczności można posłużyć się również prostownicą do włosów lub ręczną parownicą.

A jakie są wasze sprawdzone pomysły na prasowanie bez użycia żelazka?  

prasowanie parownicą.JPG
Prasowanie parownicą, fot. Daria Kulcova / canva.com
Tagi: triki
Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę