Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak zmieścić najwięcej ubrań w bagażu podręcznym? Wprowadzono nowe, bardzo surowe zasady!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 18.09.2023 13:12

Jak zmieścić najwięcej ubrań w bagażu podręcznym? Wprowadzono nowe, bardzo surowe zasady!

pexels, torba podróżna
walizka podręczna, pexels

Jeśli wybierasz się w krótką podróż, zazwyczaj chcesz zaoszczędzić. Pakowanie się wyłącznie w bagaż podręczny, to najprostszy sposób, aby oszczędzić sobie dodatkowych kosztów. Wiele osób dodatkowo zakłada na siebie kurtkę i ciepłą bluzę, a na nogi zabiera najcięższe buty, które mogłyby zając zbyt dużo miejsca w jednak niewielkiej torbie. Niestety, warto dowiedzieć się, jak zmieścić jak najwięcej rzeczy w bagażu podręcznym, ponieważ niedawno zmieniły się zasady. Tanie linie lotnicze wprowadziły surowe zmiany w regulaminie!

Co można mieć w bagażu podręcznym? Walizka kabinowa również nie może mieć w środku tych rzeczy!

Niezależnie od tego, czy są to tanie linie lotnicze, czy nie, zasady co do zawartości bezpłatnego bagażu podręcznego są niemal idenatyczne. O ile łatwo się domyślić, że nie wolno przetransportowywać ze sobą ostrych narzędzi i broni, o tyle zaskoczeniem może być np. zakaz transportu aerozoli. Z tego powodu lepiej zabierz ze sobą dezodorant w kulce. Również urządzenia elektroniczne, takie jak powerbank nie mogą przekraczać danej pojemności. Pozostałe zakazane przedmioty, to np. sprzęt sportowy, zapalniczki, czy butle z gazem.

Zrób farbę do włosów z resztek! Naturalny sposób na siwe włosy błyskawicznie pokryje pasma

Co spakować do bagażu podręcznego? Dzięki tej metodzie zmieścisz wszystko!

Nawet jeśli lecisz gdzieś na krótko, warto mieć ze sobą rzeczy, które zawsze się przydadzą. Zaliczamy do nich małą apteczkę, niewielki ręcznik, kosmetyki w pojemnikach o odpowiedniej wielkości, jedną kurtkę przeciwdeszczową, bieliznę, krótkie i długie spodnie, bluzę i t-shirty. Niestety, zdarza się, że nie wszystko uda nam się zmieścić w plecaku. Co możemy wtedy zrobić?

Bardzo popularną metodą jest rolowanie! Niewielkie elementy odzieży zwiń w rulon i układaj je ciasno obok siebie. W ten sposób stworzysz warstwy i zyskasz bardzo dużo miejsca! Jeśli masz rzeczy, które nie mogą się pognieść i bardzo ci na tym zależy, ułóż je najniżej dna i bardzo płasko, a następnie dociśnij.

Nowe zasady związane z bagażem podręcznym. Tych walizek już nie wniesiesz na pokład!

Maksymalne wymiary bagażu podręcznego w przypadku linii lotniczych Ryanair, to 40x20x25 cm. Za większy bagaż należy dodatkowo zapłacić. Podobnie jest w przypadku linii lotniczych Wizzair. Tutaj maksymalny, bezpłatny wymiar wynosi 40x30x20.

Niedawno zmieniły się zasady związane z walizkami na pokładzie. Niektóre bagaże, dla ułatwienia podróży mają wbudowane w środku np. gniazdka usb. To tak zwane inteligentne bagaże, które posiadają bluetooth, czy gniazda, dzięki którym podczas lotu pasażer może ładować telefon, czy korzystać z tabletu.

Obecnie, transport tego rodzaju walizek i toreb nie jest możliwy. Chodzi o zawarte w nich baterie litowe.

Tagi: podróże