Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jeśli weźmiesz ślub w tym wieku, unikniesz rozwodu. Naukowcy nie mają wątpliwości!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 17.10.2023 16:05

Jeśli weźmiesz ślub w tym wieku, unikniesz rozwodu. Naukowcy nie mają wątpliwości!

kiedy brać ślub, pexels
pexels, ślub

Popularne w ostatnich latach powiedzenie “brak ślubu jest gwarancją braku rozwodu” coraz częściej przyświeca młodym ludziom. O ile nasze babcie, a często i mamy nazywały to życiem “na kocią łapię”, dziś partnerstwo bez sakramentalnego “tak” to coś, co nikogo nie dziwi. Przyczyn może być wiele, ale wcale nie muszą iść za tym wątpliwości. Pary bez ślubu często są razem całe życie i darzą się wielkim uczuciem. Naukowcy postanowili pochylić się nad tematem i sprawdzić, czy istnieje wiek, w którym najlepiej wziąć ślub, aby uniknąć rozstania.

Dlaczego ludzie nie chcą brać ślubu? Przyczyn może być wiele

W 2023 roku przyczyn życia bez ślubu jest wiele. Przede wszystkim nie jest to już tak piętnowane jak kiedyś i pary nie zważają na nacisk ze strony rodziny, który kiedyś mógł na dobre zaważyć na zawarciu związku małżeńskiego. Związki bez ślubu pozwalają na gospodarowanie swoimi finansami bez konieczności podpisywania intercyzy i często wiąże się to również z wieloma innymi korzyściami finansowymi w świetle prawa. “Samotne” matki często pobierają świadczenia, nie informując, że żyją w konkubinacie, co jest nieuczciwe, ale w rzeczywistości rzadko weryfikowane przez prawo. Brak ślubu, to także duża oszczędność. Można oczywiście powiedzieć sobie “tak” bez konieczności wyprawiania wesela, ale młodzi często unikają całej ceremonii, nawet ślubu, aby nie słuchać narzekania i pytań ze strony rodziny i znajomych, dlaczego nie zdecydowali się na drogie świętowanie. Pieniądze wolą przeznaczyć na mieszkanie, czy podróże i jest to całkowicie w porządku. Kolejny powód, to związki homoseksualne. W Polsce zawarcie takiego małżeństwa w świetle prawa jest po prostu niemożliwe.

Wystarczy 2 zł i spacer do apteki. Włosy będą mocne i lśniące, jak po drogiej laminacji!

Jak uniknąć rozwodu? Specjaliści rozwiewają wątpliwości

Badania przeprowadzone przez Office for National Statistics świadczą o tym, że istnieje “idealny” wiek na małżeństwo. Zdaniem naukowców, takie osoby są odpowiednio dojrzałe, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak poważną relacją jest związek i wykazują chęć przeżycia razem wielu szczęśliwych lat. Są gotowe, aby się wspierać i rozwiązywać konflikty, niezależnie od tego, co się wydarzy. Uzasadniają to również tym, że w takim wieku każde z partnerów ma już swój bagaż doświadczeń, który pomaga im sprostać trudnościom i wyciągnąć lekcję z przeszłości. To pomaga także w zrozumieniu odczuć partnera i wzajemnym wspieraniu się.

Kiedy najlepiej wziąć ślub? Naukowcy mają odpowiedź

Zdaniem naukowców z biura statystyki, a dokładniej naukowczyni, Jennifer Pollock, idealny wiek to między 28, a 32 lata. W takim wieku pary są w stanie rozpocząć ze sobą długie i szczęśliwe życie. Co ciekawe, w 2023 roku małżeństwa zawierane w wieku 20-25 lat statystycznie mogą przetrwać zaledwie… osiem lat.