Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Kto by pomyślał, że w ten sposób skutecznie ukryjesz cienie pod oczami? Każda kobieta ma ten produkt w swojej kosmetyczce
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 12.08.2023 21:25

Kto by pomyślał, że w ten sposób skutecznie ukryjesz cienie pod oczami? Każda kobieta ma ten produkt w swojej kosmetyczce

Cienie pod oczami
Fot. Lais Schulz/Canva, Cienie pod oczami

Cienie pod oczami pojawiają się nie tylko w wyniku zmęczenia. Niektórzy mają do nich naturalne predyspozycje. Sine otoczki wokół oczu mogą jednak mocno popsuć wygląd twarzy. Traci ona wówczas młodzieńczy blask i staje się smutniejsza i starsza. Ten sposób kompletnie odmieni twój sposób malowania się. Pomoże zredukować cienie praktycznie do zera, a do tego prawdopodobnie już masz ten produkt w swojej kosmetyczce.

Zapomnij o cieniach pod oczami

Z reguły na cienie pod oczami nakładamy korektor. Jednak po wyschnięciu produkt często prezentuje się nieestetycznie, a po kilku godzinach cienie znowu pojawiają się pod oczami. Ponadto jego formuła sprawia, że ta “przykrywka” jest mocno widoczna na tle całej twarzy.

Można sobie jednak z tym poradzić. Oczywiście warto wykorzystać kremy na cienie pod oczami, jednak nie dają one 100% skuteczności.

Katarzyna Figura dwa razy otarła się o śmierć. "Z minuty na minutę czułam się coraz gorzej."

Zadbaj o nawilżenie okolicy oczu

Zanim wyjawimy ci ten sekret, trzeba przyjąć, że podstawką każdego makijażu jest odpowiednio przygotowana skóra. W tym przypadku mowa głównie o nawilżeniu i wygładzeniu, szczególnie tej delikatnej skóry pod oczami.

Zastosuj zatem krem nawilżający o delikatnej formule, aloes lub nawet wazelinę. Tak przygotowane oczy pozwolą ci zamaskować cienie w kilka chwil.

Wypróbuj działanie czerwonej szminki!

Teraz weź czerwoną szminkę, najlepiej w intensywnym kolorze. Pod oczami zrób niewielkie kropki i lekko rozetrzyj całość. Następnie nałóż niewielką ilość korektora, koniecznie zachowanego w tonacji twojej skóry i nie nazbyt jasnego.

Od razu zobaczysz efekt. Dokończ makijaż i spójrz w lustro. Twoje cienie już nie stanowią żadnego problemu.

Tagi: Uroda Makijaż