Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Mikstura ojca Grzegorza była hitem PRL-u. Dziś wraca do łask. Jak przygotować eliksir na odchudzanie?
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 15.09.2023 19:30

Mikstura ojca Grzegorza była hitem PRL-u. Dziś wraca do łask. Jak przygotować eliksir na odchudzanie?

Mikstura ojca Grzegorza
Jak wykonać miksturą ojca Grzegorza? fot. chamillewhite / canva.com

Mikstura ojca Grzegorza była niezwykle popularna w czasach PRL-u, a dziś przeżywa swoja drugą świetność. Eliksir poleca się osobom, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Napar hamuje apetyt, usuwa nadmiar wody z organizmu, a także przyspiesza metabolizm. Sprawdź, jak przygotować go samodzielnie w domu. 

Czym jest mikstura ojca Grzegorza i kim był jej autor?

Ojciec Grzegorz Sroka, od którego wzięła się nazwa mikstury, był franciszkaninem. Cieszył się ogromną popularnością i uznaniem, a wszystko dzięki jego ogromnej wiedzy o ziołolecznictwie. Swego czasu tworzył swoje własne mieszanki ziół, które pomagały w zwalczaniu różnego rodzaju chorób. Franciszkanin zmarł w 2006 roku, pozostawiając po sobie mnóstwo sprawdzonych przepisów.

Jeden z nich zaskarbił sobie serca osób, które chciały zrzucić zbędne kilogramy. Słynna mikstura ojca Grzegorza stosowana jest na odchudzanie, a w jej składzie znajdziemy popularne zioła, rosnące w Polsce. Dziś o eliksirze ponownie jest głośno. W czym tkwi sekret mikstury i jak ją przygotować?

Mikstura ojca Grzegorza
Jak przyrządzić miksturę ojca Grzegorza? fot. chamillewhite / canva.com
Rozgrzewający napar z imbiru. Z nim przetrwasz jesień i zimę bez przeziębienia

Składniki mikstury ojca Grzegorza

Mikstura ojca Grzegorza wspomagająca odchudzanie składa się z jednego kilku starannie dobranych, suszonych ziół. Wykonuje się ja ze skrzypu polnego, mniszka lekarskiego, liści morwy białej, morszczynu, pokrzywy zwyczajnej i mięty pieprzowej

Niezwykle istotne w tej recepturze są proporcje. Należy połączyć taką samą ilość suszonego skrzypu, liści morwy, mniszka, pokrzywy i mięty, oraz dwa razy większą porcję morszczynu. Łyżeczkę tak przygotowanego suszu należy zalać wrzątkiem i parzyć około 15-20 minut pod przykryciem. 

Mikstura ojca Grzegorza
Mikstura ojca Grzegorza, fot. AndreyCherkasov / canva.com

Jak działa mikstura ojca Grzegorza i jak ją stosować?

Miksturę ojca Grzegorza poleca się pić raz lub nawet dwa razy dziennie na czczo lub przed posiłkiem. Odradza się picia po posiłku, ponieważ napar może zaburzyć wchłanianie składników odżywczych.

Ziołowy napar zmniejszy apetyt, a także ochotę na słodycze, pozbywa się nadmiaru wody z organizmu, niweluje problemy trawienne, a także stabilizuje glikemię poposiłkową. Dodatkowo mikstura spowalnia wchłanianie węglowodanów, co z kolei przyspiesza proces chudnięcia i pomaga utrzymać wymarzoną wagę.

Mikstura ojca Grzegorza
Mikstura ojca Grzegorza, fot. IsabelPoulin / canva.com

Źródło: polki.pl